showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

1 Haftalık Muhabbet Kuşu

En rahat beslenen evcil hayvanlardan biri olan muhabbet kuşu aynı zamanda eğitilebiliyor. 100-200 kelime öğrenebilen muhabbet kuşları evin neşesi haline gelebiliyor. Muhabbet kuşunu ilk aldığınızda eğitemezsiniz. Eve ve size alışması gerekmektedir. Muhabbet kuşunu yaşadığı yere alıştırmak için onun evde gezmesine izin vermelisiniz. Hazır yem ile beslenen muhabbet kuşu gelişimi için kendi yiyeceklerinizden de verebilirsiniz. Yemeseler bile kemirmeyi severler. 1 haftalık muhabbet kuşlarının eğitimi zordur. Henüz yeni gelişmeye başlayan muhabbet kuşunun tüyleri daha yeni çıkmıştır. Yavru olan bu kuşun gelişimi için yem vermek dışında arada ev içinde uçmasına izin vermelisiniz. Yoksa uçmayı öğrenemez.

Yavru Muhabbet Kuşları

Henüz bebekken aldığınız muhabbet kuşlarının 7 gün içinde tüyleri çıkmaya başlar. Ayrıca muhabbet kuşu yavrusu gelişimi için onu yaşadığı çevreye alıştırmanız ve hazır yemlerle beslemeniz gerekmektedir. Büyüdükçe yaşadığı ortama alışır ve artık evde çarpmadan uçabilir. Kendi yuvasını bulur ve orada karnını doyurur. Yavru muhabbet kuşlarını eğitmek için bir süre beklenmelidir. Daha sonra tekrar ettiğiniz sözcükleri kendi kendilerine öğreneceklerdir. Bunun için ilk önce alışmaları gerekmektedir. Yavru muhabbet kuşlarının tüyleri uzadıktan sonra 3 aya kadar kafalarında da siyah çizgiler oluşur. 3. aydan sonra siyah çizgiler yok olur ve yüzleri sade bir renkte kalır.

Muhabbet Kuşu Gelişimi

Muhabbet kuşları yumurtadan çıktıktan sonra tüysüz bir şekildedir. Günden güne tüylenmeye başlayan muhabbet kuşunun ilk tüyleri 7 gün sonra çıkmaya başlar. Daha sonra bir ay içinde iyice tüylenir ve renkleri belirginleşir. Tüylerinde sıkıntı olan muhabbet kuşları için tüy spreyi mevcuttur. Veteriner önerisi ile bu tarz spreyler kullanılabilir. Evde bakılan muhabbet kuşu gelişimi için gerekenler oldukça basittir. Yumurtadan yeni çıkmış bir muhabbet kuşunun ilk olarak ayakta durması ve uçması gerekir. Buna o fırsatı vermelisiniz ki uçmada sorun yaşamasın. Daha sonra hazır yemlerle büyümeye başlar ve zamanla da tüylenir. Bu gelişiminde onu arada bir özgür evi öğrenmesi ve bir yere çarpmaması için bırakmalısınız. Muhabbet kuşlarının cinsiyeti renklerinden anlaşılmaktadır. Erkek muhabbet kuşu parlak mavi, mor ve pembe renkte olur. Dişi muhabbet kuşu ise koyu kahverengi, sarımsı kahverengi, açık ve kirli beyaz renklerinde olur.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ