showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

20 Günlük Muhabbet Kuşu

Yavru muhabbet kuşları, en azından 1-2 aylık olana kadar herhangi bir zorunlu durum yoksa anne ve baba kuşun yanından ayrılmamalıdır. Peki, bu süre zarfında neden anne ve babadan ayırmamak gerekir? Bu süre zarfında yavru muhabbet kuşu, anne ve babasının ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını ve nasıl hareket ettiklerini öğrenir. Kısacası kuş olmaya dair her şeyi öğrenir ve bu süreden sonra uygulamaya başlayabilir.

yavru-muhabbet-kusuna-ne-zaman-dokunulmalidir.jpg

Yavru muhabbet kuşlarını insana alıştırabilmenin en etkili yolu yavru muhabbet kuşunu elinize alıp beslemektir. Yalnız kuşu elde besleyebilmeniz için kuşun tamamı ile anne ve babasından ayrılmış olması gerekmektedir. Eğer yavru kuş anne babasından henüz ayrılmamış ise ve siz veya herhangi bir insan, kuşu eline alıp besliyorsa yavru kuşu anne ve babasının yanı geri koyduğunuz zaman anne ve baba kuş yavru kuşu öldürebilir. Zira sizin kokunuzu yavruda hisseder ve sizin yüzünüzden yavru ölür. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemeyeceğiniz düşündüğümüzden bu konuda uyarmak isteriz. Yavru kuş anne ve babadan ayrılır ayrılmaz ona ayrı bir kafes hazırlanmalıdır. Her şey yavruya uygun hale getirilmelidir. Suluk, oyuncaklar, yemlik gibi objeler ulaşabileceği yerlerde olmalıdır. Uçmayı yeni yeni öğrendiğinden çok yüksek yerler koymamanız tavsiye edilir. Sabahları kafes güneş alan bir yerde olmalı akşam ise kafesin bulunduğu ortam yine sıcak; fakat karanlık olmalıdır ki uyuyabilsin.

Yavru Muhabbet Kuşu Bakımı ve Eğitimi

yavru-muhabbet-kusuna-bakarken-dikat-edilmesi-gereken-noktalar.jpg

Yavru muhabbet kuşu bakımı yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Çok zor gibi görünmese de bu süreçte oldukça dikkatli ve özenli olmak gerekir. Eğitime de değinmek gerekirse temel eğitim olarak insana alışması sağlanabilir. Bunu da en kolay elinize alıp beslemekle yapabilirsiniz.

Yavru Muhabbet Kuşu Banyo

Yavru muhabbet kuşlarını banyo yaptırmadan önce en azından 1-2 aylık olmasını bekleyin. Bu süreçten önce zaten tüysüz doğduklarından ve tüyleri yeni yeni çıkmaya başlayacağından oldukça temiz olacaktır. Bunun yanı sıra bu süre zarfında anne ve babası yavrunun ihtiyacı olan temizliği ona sağlayacaklardır. Kısacası bu süreçte sizin temizlik adına bir şey yapmanıza gerek yoktur.

yavru-muhabbet-kuslari-icin-temizlik.jpg

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ