showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Albino Muhabbet Kuşu Sesi

Muhabbet kuşlarının birçok renk ve ırk çeşidi bulunur. Bunların bazıları Jumbo, Show, şov gibi ırkları bulunduğu gibi, Açık yeşil, Gök mavisi, Açık mavi, Kobalt mavisi, mor, Gri kanatlı açık yeşil, Açık sarı, Sarı kanatlı açık yeşil, beyaz kanatlı gök mavisi, Gri kanatlı kobalt mavisi renk genleri bulunan türler vardır. Bunların arasında belki de en farklısı olan, papağan veya diğer kuş türlerinden biri sanılan çok karıştırılan bir muhabbet kuşu türü daha vardır. Bu tür ise Albino Muhabbet kuşlarıdır. Albino muhabbet kuşu adından görüldüğü gibi beyaz tüyleri ve kırmızı gözleri olan muhabbet kuşudur. Veteriner hekimler bazen tavşan kuş diye bahsederler.

albino-muhabbet-kuslari.jpg

 Albino(beyaz) Muhabbet kuşları fiyatları diğer kuşlar arasındaki fiyata göre 75 – 150 TL arasında değişir. Türkiye’de varolan albino muhabbet kuşunun %90’ı dişidir. Erkek albinolar çok ender bulunan bir cinstir. Muhabbet kuşlarında cinsiyeti belirlenirken gaga üstü kısmı “koyu tonda ; erkek, açık tonda; dişi” olduğu düşünülür. Ama Albino cinsi muhabbet kuşunda bu tespit tam tersinedir.

albino-muhabbet-kusu-sesi.jpg

Gagasının üzerinde bulunan burun kısmı pembe ve soluk tonda olan kuş erkektir. Albino muhabbet kuşuna parlak ışıkda dikkatlice baktığınızda kanat tüylerini mavi, açık mavi ve açık yeşil renkte görebilirsiniz. Bu albinoların tercih edilme özelliklerinden biridir. fakat albinolar deri hastalıklarına karşı çok hassastırlar. Bu tür kuşların bakımlarının iyi yapılması gerekmektedir.

albino-muhabbet-kusu.jpg

albino muhabbet kuşu konuşması diğer muhabbet kuşlarının da doğası gereği doğadaki kuş seslerini taklit edebilme yeteneği sayesinde, insan seslerini de taklit etmesi ile mümkün olabilir. albino muhabbet kuşu konuşur mu ? sorusunun cevabını da bu şekilde vermek mümkün. Albino bir pigment hastalığı olduğu için muhabbet kuşlarının konuşma yeteneklerine bir etkisi olmaz. Fakat albino muhabbet kuşu ötüşü diğer kuşlara göre biraz daha farklıdır. Sık sık sürekli ötmek yerine tek ve tok bir ses çıkartıp bunu düzenli aralıklarla sürdürmesi, albinoları diğer muhabbet kuşlarından biraz ayıran bir özellik. Fakat bunu taklit etmeyi diğer muhabbet kuşları da başaracağından ötme bakımından çok fazla fark olmaz.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ