showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

AVİSOL NE İŞE YARAR?

AVİSOL NE İŞE YARAR?

Muhabbet kuşu beslemek gerçekten sevgi ve bağlılık gerektirir. Aksi durumda, muhabbet kuşlarını sevmeyen ya da onlara gönülden bağlı olmayan kişiler için muhabbet kuşlarının bakımı ciddi bir külfet gerektirir. Aynı zamanda da muhabbet kuşlarına tam anlamı ile bakabilmek, ciddi anlamda marifet de gerektirir. Çünkü, diğer birtakım kuşlar gibi yemini suyunu vererek bakımları tamamlanmamaktadır. Sadece yem ve su ile bakılan muhabbet kuşlarında beslenme eksikliği meydana gelecektir. Beslenme eksikliğine bağlı olarak belli başlı rahatsızlıklar ve vitamin eksiklikleri yaşayan muhabbet kuşunuza bakım ve müdahaleyi yapmak yine siz, muhabbet kuşu sahiplerinin görevi olmaktadır. Tıpkı bir bebek gibi üzerine titrenmesi gereken muhabbet kuşlarının bakımı bu yüzden, ciddi sorumluluk gerektirir.

Muhabbet kuşlarının vitamin eksikliğinde en çok tercih edilen damlalardan biridir Avisol.

Avisol a Nedir?

Avisol ne işe yarar diye merak edenler için hemen açıklayalım. Avisol A; A, D3, E ve C vitaminleri için takviye edici damladır. Muhabbet kuşlarının dirençlerini arttırmak ve bünyesini sağlamlaştırmak amacı ile kullanılır. Bir multivitamin olan Avisol vitamin damlasının temel gıda maddesi olmadığı, sadece takviye amaçlı olarak kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Ne Kadar Kullanılır?

Yetişkin kuşlar için ortalama bir suluğa yaklaşık 2,5 cc kadar kullanılır ve bu hazırlanan su birer gün ara ile verilir. Ancak çiftleşme döneminde olan kuşlar için bu oranı günlük olarak kuşunuza vermenizde sakınca yoktur. Yavru kuşların büyümeleri ve direnç kazanmaları için her gün kuşunuza avisol vermelisiniz ve 5 cc ölçü olarak kullanmalısınız. Aynı kullanım şekli, tüy dökümünde olan kuşlar için de geçerlidir.

Avisol b Nedir?

Avisol B, muhabbet kuşlarınız için B vitamini eksikliğinde kullanılır. B vitamini eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan tüy dökümü probleminin giderilmesinde etkilidir. Aynı zamanda üremeleri üzerinde de olumlu etkiye sahip olan Avisol B, aynı zamanda da sinir sisteminin güçlenmesinde de etkilidir.

Ne Kadar Kullanılır?

B vitamini için Avisol vitamin kaç damla kullanılır diye merak edenler için hemen cevaplayalım, bir suluğun yarısı kadar kullanılır ve gün aşırı kuşa verilmelidir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ