showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Çekoslavak Muhabbet Kuşu

Birçoğumuzun bildiği üzere dünya üzerinde milyarlarca canlı türü vardır. Tam anlamıyla bir sayı verilmesi mümkün değil; çünkü her geçen gün keşfedilen türler arasına yenileri giriyor. Burada yer alan canlı türlerinden birisi de muhabbet kuşları. Dünya üzerinde papağangiller ailesine mensubiyeti ile bilinen ve ülkemizde yetiştirilmesi yaygın olan muhabbet kuşları tür olarak baya kalabalık bir grup oluşturmaktadır. Muhabbet kuşlarının Jumbo, Albino, başlığımızda da yer aldığı gibi Çekoslavak Muhabbet Kuşu ve birçok tür bulunmaktadır. Başlığımızda yer alan ve bizden açıklama bekleyen Çekoslavak muhabbet kuşu özellikleri dediğimiz zaman hatırı sayılır bir bilgi elde edebilmek için yazımızı okumaya devam etmemiz gerekmektedir. Çekoslavak Muhabbet Kuşu klasik olarak adlandırdığımız muhabbet kuşlarından farklı mı yoksa gözle görülen bir farkı yok mu, hep birlikte öğrenelim.

cekoslavak-muhabbet-kusu.jpg

Çekoslavak Muhabbet Kuşu Bildiğimizden Farklı

Çekoslavak Muhabbet Kuşları ilk görüşte anlayabileceğimiz farklılıklara sahip ve bu sayede diğer türlerden kolaylıkla ayrılabiliyor. En küçük muhabbet kuşu dediğimiz zaman aklımıza Petagonya muhabbet kuşu gelmekte; ama Çekoslavak Muhabbet Kuşu, bu muhabbet kuşu türünden biraz daha iri. Genel anlamıyla muhabbet kuşlarıyla karşılaştırdığımızda vücut yapısı olarak biraz daha ince ve ona rağmen belli bir iriliğe sahip. Çekoslavak Muhabbet Kuşu'nun klasik muhabbet kuşlarına göre tüyleri daha uzun ve bu gözle görülebilen bir farklılıktır. Çekoslavak Muhabbet Kuşları ince olmalarının vermiş olduğu bir durum olarak diğer türlere göre biraz daha uzun durmaktadır. Kimisin aklına Çekoslavak muhabbet kuşu nasıl konuşturulur diye birkaç soru gelmesi gayet olağan. Burada Çekoslavak Muhabbet Kuşu'na ayrı bir eğitim verilmesi gerekmez. Çekoslavak Muhabbet Kuşları da normal muhabbet kuşları gibi gerekli ilgi ve eğitimin gösterilmesini durumunda klasik muhabbet kuşları gibi konuşturulabilir. Peki, Çekoslavak Muhabbet Kuşu'nun çıkarmış olduğu seste bir farklılık var mı? Bunun için tüm dikkatler yazıda.

muhabbet-kuslari-irklari.jpg

Çekoslavak Muhabbet Kuşu'nun Sesi Diğerlerinden Farklı Mı?

Çekoslavak muhabbet kuşu sesi dediğimiz zaman diğer klasik olarak adlandırdığımız muhabbet kuşu türlerinden çok farklı bir sesin beklenmemesi gerekiyor. Çekoslavak Muhabbet Kuşu'nun sahip olduğu seste klasik olarak adlandırdığımız muhabbet kuşlarının sesine benzer olmakla birlikte, birçok muhabbet kuşunun sesinin ortak özelliği olan dinlendiricilik, samimiyet ve huzuru da üzerinde barındırır. Çekoslavak Muhabbet Kuşu'nun sesine aşinalık kazanabilmek için kuşumuzun sesinin internet üzerinden dinlemek mümkündür.

muhabbet-kusu-turleri.jpg

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ