showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Dünyada En Çok Muhabbet Kuşu Besleyen Ülkeler

Muhabbet kuşları en çok beslenen evcil hayvanlardan biridir. Konuşmaları taklit ederek insanları eğlendiren muhabbet kuşlarının en çok beslendiği ülke Pakistan olarak bilinmektedir. Pakistan muhabbet kuşlarının fazla bulunduğu ülkede muhabbet kuşlarını yakalamak serbest olduğu için en çok muhabbet kuşu besleyen ülkedir.

Birçok ülkede muhabbet kuşu beslenmektedir. Muhabbet kuşları Avustralya’da doğal ortamda yaşayan ve çok sayıda olan bir kuş olmasına rağmen ülkede muhabbet kuşu yakalamak yasak olduğu için bu ülkede çok az sayıda muhabbet kuşu beslenmektedir; çünkü yasaktır. Özgür ortamına bırakılması gerekmektedir.

Muhabbet Kuşları Kaç Kelime Öğrenebilir? Eğitim Nasıl Verilir?

Muhabbet kuşlarının papağandan geldiği bilinmektedir. Papağanlar konuşmayı bilen ve bunu kısa sürede başarabilen kuş türlerindendir. Muhabbet kuşları ise en fazla 200 kelimeye kadar öğrenebilir.

Muhabbet kuşlarına kelime öğretebilmek için onların kafeste tek olması gerekmektedir. İnsanla baş başa kalan muhabbet kuşları daha sonra yaşadığı ortama alışmalı ve çevresini tanımalıdır. Ortama alışan muhabbet kuşu yavaşça sizi taklit etmeye ve tekrarladığınız kelimeleri söylemeye başlar.

Eğitimi vermek için muhabbet kuşunuzun size ve yaşadığı yere alışması gerekmektedir. Belirli bir süre sonra kelimeleri öğrenmeye başlayacaktır.

Muhabbet Kuşları Ne Kadar Yaşar? Ne ile Beslenir?

Muhabbet kuşlarının ömrü insanlar kadar uzun değildir. İyi bakılan bir muhabbet kuşu 16 yaşına kadar yaşayabilir. Dışarda yaşayan muhabbet kuşlarının ortalama yaşama süresi 12 yıl kadardır. Muhabbet kuşlarının en uzun yaşayanı 17 yaşındadır.

Muhabbet kuşları dışarda yaşıyorsa diğer kuşlar gibi beslenmektedir. Solucan, yemiş gibi şeyler yemektedir. Fakat evde beslenen muhabbet kuşları için yem satılmaktadır. Yemle beslenmektedirler. Muhabbet kuşlarının uzun yaşaması için onların güzel bakılması gerekmektedir. Doğru yem doğru kafes ve güzel bir yaşam alanında muhabbet kuşları uzun yaşayabilir.

Muhabbet Kuşları Cinsiyeti Nasıl Belli Olur?

Muhabbet kuşlarının cinsiyeti gaga renginden belli olmaktadır. Muhabbet kuşunun cinsinden cinsine dişi veya erkek olduğu değişmektedir. Albino muhabbet kuşlarının çoğu dişi olmaktadır. Jumbo muhabbet kuşunun gagası pembe ise dişi mavi ise erkek olarak bilinmektedir.

Muhabbet kuşunuzun cinsine göre cinsiyet belirleyici renkleri de değişiklik göstermektedir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ