showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Dünyada Muhabbet Kuşu Üretimi

Muhabbet kuşu, papağan ailesinden bir kuş türüdür. Avustralya kökenli muhabbet kuşları, iletişim kurabilen, eğitilebilen ve sosyalleşebilen kuşlardır. Bu yönleri ile de evcil hayvan olarak sıklıkla tercih edilen bir türdür. Eğlenceli ve neşeli dostlar olarak hayatlarımızda yer alan ve ses taklidi yetenekleri ile konuşturulabilen muhabbet kuşları, hayatımızda önemli bir yere sahip olurlar. Bu yönden evcil hayvan edinmeden önce muhabbet kuşu alternatifini düşünmenizde fayda vardır. Eğer isterseniz evcil hayvan olarak sahip olmak yerine, başkalarını muhabbet kuşu sahibi de yapabilirsiniz. Nasıl mı? Muhabbet kuşu çiftliği kurarak yapabilirsiniz. Eğer böyle bir planınız varsa ve muhabbet kuşu çiftliği nasıl kurulur merak ediyorsanız, ihtiyacınız olan temel bilgileri şöyle paylaşabiliriz;

Takım Kurarak İşe Başlayacaksınız

muhabbet-kusu-uretiminde-nelere-dikkat-edilmeli.jpg

Muhabbet kuşları tek eşli canlılardır. Bu yönden de bir erkek, bir dişi ile çiftleşmektedir. Bu ikili ekibe takım adı verilir. Bir takım bir kuluçkada 7 yavru muhabbet kuşu dünyaya getirir. Temel olarak muhabbet kuşu üretim çiftliği kurmak için ihtiyacınız olan şey belirli bir sayıda takımdır. Bu takımlardan her birisini de bir kafese yerleştirmeli ve her biri ile özenli şekilde ilgilenmelisiniz.

Takımlarınıza yem, su ve ilgi verdiğiniz takdirde kısa sürede rahatlayacaklardır ve çiftleşerek yavru vermeye başlayacaklardır. Yavrular ise 1 aylık olduktan sonra artık satılabilirler.

muhabbet-kusu-uretimi-yapabilir-miyim.jpg

Oldukça kolay bir üretim sistemi olan muhabbet kuşlarını sattığınızda, kârlılığınızı da elde etmeye başlarsınız. Yeni kuluçka döneminde de yeni yavrularınızla üretime devam edersiniz. Bir süre sonra büyük yaş kuşlarınızı satarak yavrulardan yetiştirme yapabilir ve onları takım haline getirerek kuluçka sürecini böylece devam ettirebilirsiniz.

muhabbet-kusu-uretimi-nasil-yapilir.jpg

Aslına bakılırsa muhabbet kuşu üretimhaneleri pek tabii ki 5-10 takımdan değil, yüzlerce takımdan oluşmaktadır; ancak siz işe temelden başlayacaksanız, bu yolla büyümenizi sürdürebilirsiniz. Hatta ilk birkaç kuluçkada satışa çıkmayarak, farklı anne babadan gelen yavruları takımlaştırarak, üretim hanenizi çok kısa sürede büyütebilirsiniz. Tek yapmanız gereken onların ihtiyaçları olan steril koşulları, yem ve su koşullarını sağlamak ve daima ilginizi onlara göstermektir. Kısa sürede bir üretim haneniz olacaktır.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ