showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Erkek Muhabbet Kuşu Çiftleşme Hareketleri

Evlere girdikleri ilk andan itibaren çıkardığı seslerle neşe kaynağı olan ve sahibinin dostu olmayı başaran muhabbet kuşları, aynı zamanda dertlerinizin de ortağıdır. Heyecanınıza ve sevincinize çıkardığı seslerle ortak olan muhabbet kuşları, aynı zamanda da sizin saklı kutunuzdur.

Muhabbet kuşlarının çiftleşerek yeni muhabbet kuşları meydana getirmesi ise evinize çok ayrı bir neşe katacaktır. Peki muhabbet kuşu çiftleşmesi için ne yapmak gerekir?

Hayvanlarınızın Bakımlarını Gözden Geçirin

Muhabbet kuşlarının cinsel açıdan daha istekli olmasını sağlayabilmek için çok az miktarda bal vererek onları teşvik edebilmektesiniz. Bu yöntemle muhabbet kuşu sahibi olup başarılı çiftleştirme gerçekleştiren pek çok hayvan sahibi de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra muhabbet kuşlarınızın çiftleşmesini sağlamanın bir diğer yolu da hayvanlarınızın bakımını çok iyi bir şekilde gerçekleştirmenizdir. Eğer çiftlerin ikisi de hiçbir şekilde bir istekte bulunduğunu belli etmiyorsa bakımınızı gözden geçirmenizde fayda var.

Çiftleşme Zamanında Muhabbet Kuşları

Peki muhabbet kuşunun çiftleşmek istediğini nasıl anlarız? Yetişkin bir erkek muhabbet kuşunda mavi renk gördüyseniz korkmanıza gerek yoktur. Çünkü bunlar tamamen cinsel isteğin ve çiftleşme zamanın geldiğinin belirtisidir. Erkek muhabbet kuşları cinsel arzusunu bu şekilde göstermektedir.

Bu süreçte kafasını sürekli hareket ettirir ve türlü türlü ötüşler sergiler. Bunun yanında muhabbet kuşunuzun göz bebekleri küçülür büyür ve tüyleri de kabarır. Yapılan bakımlarla birlikte de erkek kuş sürekli olarak çiftleşmeye hazır hale gelir.

Dişi muhabbet kuşu ise çiftleşme zamanında beyaz renk ve kahverengi tonlarına dönüşmektedir. Bu süreçte dişi muhabbet kuşu çok daha hareketli hale gelir ve yanağındaki leke parlar. Bunun yanında kuşunuzun tüylerinde kabarma da görebilirsiniz.

Muhabbet Kuşunun Hamile Olup Olmadığını Anlayabilirsiniz

Peki, muhabbet kuşu hamile belirtileri nelerdir? Dişi muhabbet kuşunuzun hamile kalıp kalmadığını birden fazla yöntemle anlayabilirsiniz. Bu süreçte dişi muhabbet kuşunuzun popo kısmının şiştiğini, pop kısmındaki tüylerin seyrekleştiğini, halsiz olduğunu, dışkısını olduğundan daha fazla tuttuğunun, dışkının normalden çok daha büyük olduğunu, iştahının ciddi anlamda arttığını, yuvanın içinde olan birtakım cisimleri kemirdiğini görebilirsiniz.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ