showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Evde Muhabbet Kuşu Kafes Yapımı

Muhabbet kuşları ile evleri paylaşırken kullandığımız kafesler muhabbet kuşlarımızın sıcak yuvalarıdır. Bu yuvaların konforu ve ihtiyaçlara verdiği cevaplar muhabbet kuşları için önem arz eden konulardan birisi. Muhabbet kuşları için kafes dendiği zaman ülke içinde azımsanamayacak kadar fazla kafes çeşidi bulunmaktadır. Ülkede en çok yetiştirilen evcil hayvan türlerinden biri olduğu için bu alanda bulunan aksesuar ve kafes çeşitliliği çok fazla ve bu çeşitliliğin getirmiş olduğu bir rekabet ortamı hakim. Bu rekabetin getirdiği sonuçlardan biriside, kafes yapımında kullanılan malzemelerin değişikliğine ve fiyatların dalgalı bir durum almasına neden olmaktadır. Fiyat dalgalanmaları insanları tedirgin ederken acaba satışa sunulan bu kafesleri kendim yapabilir miyim sorusunu aklımıza getirmektedir. Kafes yapımı için gereken malzemeler ile gerçek anlamda ortaya bir kafes çıkartıp çıkartamayacağımız sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam ediyoruz.

Kafes için Neler Yapmalıyız?

Muhabbet kuşu kafes yapımı insanoğlunun bilgi ve becerilerinin alanına giren ve muazzam bir kafes yapımı için sadece kolları sıvamamız gereken bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan durumun bir sonucu olarak kafes yapımı için malzemeler denildiği zaman yapılan kısa bir araştırma neticesinde kolay bir şekilde bir malzeme listesine ulaşabilmekteyiz. Ulaştığımız listeye göre; 4’er adet 80,50 ve 40 cm uzunluğunda çıta elde bulunmalı bununla beraber yeteri kadar çivi, kaliteli olan bir yapıştırıcı, strafor olarak adlandırılan malzeme, 1’er adet 80*42 ve 54*42 ebatlarına sahip tel ayrıca 2 adet olmak üzere 80*54 ebatlarına sahip tel, kafesin temeline koymak için kontrplak bu kontrplak uygun ebatlarda olacak, son olarak tel ile çıtaların birleşim yerlerini birbirine sabitleyebilmek için plastik kelepçe kullanılmalı. Plastik kelepçe kullanarak kuşların ayrıca zarar görmesini engelleyebiliriz. Malzeme listesinde adı geçen çıtaların kalınlığı 2*1 boyutlarına sahip olmalı ki verilen malzeme listesi birbirine uygun hale gelmiş olsun.

Ev Yapımı Kafes ile Avantaj

Evde kafes yapımı gözümüzü korkutan bir durum olmayacaktır. Yukarıda vermiş olduğumuz malzeme listesi kolay bir şekilde ulaşabileceğimiz ve temin edebileceğimiz bir malzeme listesidir. Verilen ebatlarda ortaya çıkan kafes yapımı muhabbet kuşlarımızın rahatlıkla hareket edebileceği bir büyüklüğe sahiptir. Ortaya çıkmış olan kafes ebatlarında bir kafes temin etmek istediğimiz zaman yüksek ücretler ödediğimiz düşünülürse, evde yapılan aynı ebatlarda olan kafes daha az bir maliyetle elimizin altında olacaktır. Evde rahatlıkla yapılan kafes ile kazanç elde etmenin haklı gururu da bizle beraber olacaktır.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ