showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Hakkımızda

ShowJumbo.Net Hakkımızda

Merhaba, Karşıyaka Mavişehir’de yaşıyorum, üretimhanem Bornova Çamdibi’ndedir. Bundan 17 yıl önce aynı mahallede oturduğum bi abiyle başladı bendeki kuş alakadarlığı, bi çift güvercini vardı, erkeği atar dişi elindeyken pırıltı verir, erkeğin koluna konmasını sağlardı. Çocuktuk ve çok havalı geliyordu, sonraları güvercin dolu bir kümesle kuşçuluğa ilk adımımı attım. Azman doluydu kümesin bu zamanlardaki bildiğin tutakçıydım, uçururdum, yabancı kovaladım çatıdan çatıya heyecanlı olurdu, çokta eğlenirdim.

Yıllar geçti ve bi arkadaşım kırık muhabbet kuşu  ve ingiliz muhabbet kuşu ürettiğini birgün gelip görmemi istedi. Müsait olduğum birgün gittiğimde işleri baya ilerletmiş, kendine 15 takım kuş yapmış, yavru almaya bile başlamıştı ki salmasında yavru kızmaları ile doldurmuştu. Hemen 2 çift kuş istedim, çok yakın arkadaşım olduğu için para bile almadı benden, hemen o hızla hevesle kendime kafes yuvalık vs. tam tekmil kuş üretmeye odaklandım. Bu işte en önemli şey sabır, yeni başladığımda o heves ve heyecan beni sabırsız biri yapmıştı. Hergün yuvalığı kontrol ediyor, durmadan onları izlemeye başladım, tabi bu olay taaa ki ilk yavruları alana kadar sonrasında azalıyor ama o an yaşadığım heves, heyecan, merak paha biçilemez. Tabi kuş üretimini kırık muhabbet kuşuyla başlayıp, safkan ingiliz ile devam etti, aldığım 2 çift safkan ingiliz muhabbet kuşundan tam 40 çift damızlık kuş yapmıştım kendime, verdiklerim haricinde tam tekmil 40 çift tam gaz çiftim olmuştu. Artık bırakayım diyip kuşlarımın hepsini sahiplendirmiştim, ama aklım hep tekrardan başlarım istersem kelimesiyle, beynime titreşimler gönderiyor gibi sanki derken, yine kuş üretimi yapmaya level atlayarak, kendimi show jumbo muhabbet kuşu üretiminin içinde buldum. Ve şuan 2 ay oldu üretimhanemi kuralı profesyonel yapmak istedigim için üst vasıf kuşlar alma gereği duydum, üretimhaneme havalandırma sistemi, ışık sistemi ve herşeyi dört dörtlük yapmışken, birde bu platformda sadece kuşçulara özel bir web sitesi kurma fikri girdi kafama zaten bilgimde olduğu için pek zorlanmadım web sitesi kurarken, zorlandığım tek nokta diğer hobidaşlarımdan destek istemekti gerisi vız gelip traş geçti. Şuan üretimhanemde 35 çift kuşum var. Ortama yeni alışmalarına rağmen hemen üretime geçtiler, komple kumesini aldığım üreticiden aldığımda gelen 3 yavruya bakmadılar zaten hepsi öldü. Çok şükür ki ALLAH’ın sevdiği kuluyuz. 1 ay geçmeden 7 yavru yumurtadan çıktı geldi. Ve Üretime tam gaz devam..

Showjumbo.net muhabbet kuşu üretiminde yaşadığımız sorunların, çözümleri hakkında paylaşımlarda bulunulması için kurulmuştur.

Saygılarımla.

Eren YALÇIN

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%