showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Hangi Cins Muhabbet Kuşu Konuşur?

Muhabbet kuşlarının hemen hemen tüm cinsleri konuşmaktadır. Fakat agresif yapıya sahip olan birkaç cinsi bulunmaktadır bu cinslere konuşmayı öğretmek oldukça zor olduğu için pek fazla evlerde veya hayvan dükkanlarında yer almamaktadır. Bunlar Gri muhabbet kuşu ve Pakistan muhabbet kuşu cinsi olarak bilinmektedir. En iyi konuşan muhabbet kuşu Jumbo muhabbet kuşudur.

Hangi cins muhabbet kuşu almalıyım diyenlere önerilebilecek olan muhabbet kuşu türü Jumbo yani bir diğer adıyla İngiliz muhabbet kuşudur. Ayrıca bu kuş Hollanda veya Show muhabbet kuşu olarak da bilinmektedir. Erken ve kolay öğrenmesi nedeniyle en çok tercih edilen ve güzel tüylere, renklere sahip olan bu cins muhabbet kuşu oldukça uysal bir yapıya da sahiptir.

Muhabbet Kuşları Cinsleri ve Özellikleri Nelerdir?

Muhabbet kuşlarının pek çok cinsi vardır. Bunlardan en çok bilinen Jumbo muhabbet kuşudur. Ayrıca Hollanda ve İngiliz muhabbet kuşu olarak bilinir. Hollanda muhabbet kuşu özellikleri arasında en fazla kelimeyi öğrenebilmesi vardır. En kolay ve en erken kelime öğrenebilen muhabbet kuşu cinsidir.

Bembeyaz tüylere ve kırmızı gözlere sahip olan muhabbet kuşu cinsi ise Albino muhabbet kuşudur. Albino hastalığına yakalanmış olan muhabbet kuşlarının bu hastalığı genetik değildir. Yani yavrusu bambaşka bir renk olabilir. Bu cins kuşlar da uysaldır ve ilgi isterler. İlgi gösterdikçe öğrenmeleri daha kolay hale gelir.

Sapsarı tüylere ve değişik gözlere sahip olan muhabbet kuşu cinsi ise Lutino muhabbet kuşudur. Rengi çok güzel olduğu için tercih edilenler arasındadır. Ayrıca uysallığı ve erken eğitim alabilmesiyle bilinmektedir.

Gri gövdeye ve kanatlarında siyah çizgilere sahip olan güzel görünümlü gri muhabbet kuşu cinsi de vardır. Bu cins muhabbet kuşu pek sık görülmez çünkü sinirli bir yapıya sahiptir ve kelime öğrenmesi oldukça zordur. Eğitimi zor olduğu için tercih edilen bir cins değildir.

Gövdesi kanatları ve başı rengarenk olan muhabbet kuşu cinsi Pakistan muhabbet kuşudur. Pakistan’da yaşayan bu muhabbet kulu cinsine de oldukça az rastlanmaktadır. Agresif bir yapıya sahiptir, bu yüzden tercih edilmez. Bir diğer cins Çekoslavak muhabbet kuşudur, kanatlarının uzunluğuyla bilinmektedir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ