showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Hangi Muhabbet Kuşu Cinsleri Konuşur?

Muhabbet kuşları adını konuşabildikleri için muhabbet olarak almıştır. Fakat muhabbet kuşlarının bazılarına konuşmayı öğretmek oldukça zor hatta imkansızdır. Muhabbet kuşları cinsinden cinsine göre eğitimi de değişmektedir. En kolay eğitim verilen ve kelime dağarcığı geniş olan muhabbet kuşları Jumbo muhabbet kuşlarıdır. İngiliz ve Hollanda muhabbet kuşları olarak da geçen bu cins en çok tercih edilenler arasındadır.

Jumbo dışında konuşan muhabbet kuşları cinsleri arasında albino muhabbet kuşu ve lutina muhabbet kuşu da bulunmaktadır. En iyi konuşan muhabbet kuşu ise İngiliz muhabbet kuşu olarak bilinmektedir. Kelime dağarcığı 150’ye kadar ulaşan bu muhabbet kuşları diğerlerine oranla daha kolay öğrenmektedir.

Muhabbet kuşlarından konuşması oldukça zor olan cins ise Gri muhabbet kuşlarıdır. Bu muhabbet kuşları oldukça sinirli bir yapıya sahip olduğu için eğitimi çok zor verilir ve evde yaşamı pek sevmez. Bu yüzden evcil olarak evde bakanların tercih edecekleri bir muhabbet kuşu değildir.

 

Muhabbet Kuşları Cinsleri Nelerdir, Muhabbet Kuşlarının Fiyatları Ne Kadardır?

Muhabbet kuşları pek çok cinsten oluşmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen Jumbo yani İngiliz ve Hollanda olarak bilinen muhabbet kuşlarıdır. Bunlar dışında tercih edilenler arasında albino ve lutino da yer almaktadır. Daha az rastlanan cinsleri de bulunmaktadır. Bunlar Gri muhabbet kuşu ve Pakistan muhabbet kuşlarıdır.

Muhabbet kuşlarının fiyatları cinsine ve kafes boyutuna göre değişmektedir. Jumbo muhabbet kuşları en çok bulunan ve tercih edilen olduğu için diğerlerine göre daha uygundur ve fiyatı 75-80 arasında değişmektedir. Diğer muhabbet kuşları daha az rastlanan ve daha az tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bunların fiyat aralığı da 80-100 arasında değişiklik göstermektedir.

Hollanda muhabbet kuşu özellikleri en iyi olan ve en çok alınan kuşlardan biri olduğu için fiyatı daha uygundur. Muhabbet kuşları arasında en kolay eğitim verilebilen ve agresif olmayan bu muhabbet kuşları hangi cins muhabbet kuşu almalıyım, diye soranlara bir cevap niteliğinde olmaktadır. Hem uygun hem uysal olmasıyla bilinen bu cins muhabbet kuşu evlerde kolaylıkla bakılabilmektedir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ