showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Hollanda Muhabbet Kuşu Fiyatları

Tüm dünyada en çok tercih edilen muhabbet kuşu Hollanda muhabbet kuşudur. Diğer isimleriyle Jumbo veya İngiliz muhabbet kuşu olarak bilinmektedir. Hollanda muhabbet kuşları yeşil veya mavi gövdeye sahip olan ve kafası sarı olan muhabbet kuşlarıdır. En fazla beslenen muhabbet kuşu cinsi ve çok bulunması nedeniyle diğer muhabbet kuşlarına oranla fiyatı daha düşüktür.

Hollanda muhabbet kuşlarının fiyatı ortalama 75-90 arasında değişmektedir. Bu değişimindeki neden ise kafes büyüklüğü ile alakalıdır. Ne kadar büyük kafes alırsanız fiyat ona göre artmaktadır.

Mesela çekoslavak muhabbet kuşu fiyatları Hollanda muhabbet kuşu fiyatlarına göre pahalıdır. Çünkü hem nadir bulunan bir cinstir hem de Hollanda muhabbet kulu kadar uysal ve kolay eğitilen bir cins değildir. Bu yüzden fiyatı da pahalıdır. Muhabbet kuşu cinsleri ve fiyatları bu yüzden değişmektedir. Gri muhabbet kuşları da pek fazla tercih edilmediği için ve sinirli bir yapıya sahip olduğu için az satılan muhabbet kuşlarındandır ve nadir bulunması fiyatının artmasına neden olmaktadır.

İngiliz Muhabbet Kuşu Nasıl Eğitilir?

Bir diğer adı yukarıda bahsettiğimiz Hollanda muhabbet kuşu olan bu cinsin eğitimi oldukça kolaydır. İngiliz muhabbet kuşu özellikleri bakımından ortama hemen uyum sağlayabilir. Ortama ve sahibine alışan muhabbet kuşlarını kolayca eğitebilirsiniz. Bunun için öğretmek istediğiniz kelimeleri tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Kelimeleri tekrar ettikçe ve muhabbet kuşunuza ilgi gösterdikçe eğitimini hızlandırabilirsiniz. Muhabbet kuşları 150 veya daha fazla kelime öğrenme kapasitesine sahiptir. Papağandan gelen muhabbet kuşları papağan kadar olmasa da zamanla konuşmaya öğrendiği kelimeleri söylemeye başlar.

Muhabbet Kuşları Cinsleri Nelerdir?

Muhabbet kuşlarının kökeni papağana dayanmaktadır ve ilk olarak Avustralya’da keşfedilmişlerdir. Rengarenk tüylere sahip olan muhabbet kuşlarının birçok cinsi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni Jumbo cinsidir. Diğer bilinenler ise Albino ve Lutino muhabbet kuşlarıdır. Az bilenen cinsleri ise Gri muhabbet kuşu ve Pakistan muhabbet kuşları ile bir de Çekoslavak muhabbet kuşları vardır. Bu az bilinen muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına oranla daha sinirli bir yapıya sahiptir. Bu yüzden evlerde pek rastlanmamaktadır.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ