showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Hollanda Muhabbet Kuşu için İsim Önerileri

Evlerde en çok beslenen evcil hayvanlardan biri muhabbet kuşlarıdır. Yıllarca konuşarak size arkadaşlık eden muhabbet kuşunuza isim bulmakta zorlanabilirsiniz. Hem onun söyleyebileceği hem de ilginç muhabbet kuşu isimleri bulmak oldukça zordur.

Muhabbet kuşunuza isim vermekte zorlanıyorsanız ve sıradan bile olsa bir isim vermek istiyorsanız, muhabbet kuşunuz erkek ise ona rengine göre isim verebilirsiniz mavi ise Maviş gibi ya da garip ismini verebilirsiniz. Erkek muhabbet kuşlarında kullanılan diğer popüler isimler ise Çakır veya Serseri, rengine göre Tarçın veya Çomar gibi isimler bulunmaktadır. Muhabbet kuşu isimleri dişi için şunlardır: Daha çok yeşil ise Yeşim ismi konulmaktadır. Sarı renkli ise Sarışın veya dişiye uygun olacak isimler Prenses, Kraliçe gibi isimlerdir. Bunlar dışında Karanfil, Pamuk gibi veya çok fazla ötüyorsa Çirkef ismi kullanılır.

Muhabbet Kuşlarına Eğitim Nasıl Verilir? Kaç Kelime Öğrenebilirler?

Muhabbet kuşlarına eğitim vermek birkaç ay sürebilir. Muhabbet kuşunuzun ilk önce size ve kaldığı eve alışması gerekmektedir. Muhabbet kuşu eve alışınca tekrar ettiğiniz kelimeleri zamanla öğrenerek tekrar eder. İlgi göstererek muhabbet kuşunuzun kolayca öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Muhabbet kuşu eğitimi çok zor değildir. Fakat bu konu da muhabbet kuşunuzun cinsi çok önemlidir. Özellikle Jumbo muhabbet kuşları en iyi öğrenen muhabbet kuşu cinsidir.

Muhabbet kuşları papağandan gelmektedir ve 150 kelime öğrenebilmektedir. Papağanlar muhabbet kuşlarına oranla daha vahşi hayvanlardır o yüzden evlerde muhabbet kuşu daha fazla tercih edilmektedir. Papağanlar kadar çok konuşamasalar da 200 kelimeye yakın kelime öğrenebilirler. Ayrıca birçok gösteri de öğretebilirsiniz. Bu kelime öğrenmelerinden daha zordur.

Muhabbet kuşlarının dedikleri zamanla tekrar ede ede daha iyi bir şekilde anlaşılmaya başlar. Muhabbet kuşları pek yaşamazlar. En çok yaşayan muhabbet kuşu 17 yaşındadır ve genel olarak ortalama 12 yıl yaşarlar.

Muhabbet Kuşları Ne ile Beslenir?

Muhabbet kuşları Avustralya’dan gelen muhabbet kuşlarıdır. Bu yüzden diğer kuşlar gibi beslenmektedirler. Diğer kuşlar gibi avlanırlar veya tohum yerler. Solucan avlarlar ve genellikle su birikintilerinde toplu bir şekilde yaşarlar. Evde beslenen muhabbet kuşları için özel yemler verilmektedir.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ