showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşları için İsim Önerileri

İletişimi insanlar arasında kolay hale getiren birçok etken vardır. İnsanlar birbirleriyle iletişim halinde iken birbirlerine genelde isimleri ile seslenirler ve bu sayede kolay bir şekilde iletişim kurarlar. Kolay bir iletişimin anahtarı olarak görülen isimler dünya üzerindeki her insanda karşımıza çıkmaktadır. Dünya üzerinde yaşayan ve evcil hayvan olarak adlandırdığımız canlılarda kolay bir iletişim muhatabı haline gelebilmesi için isme ihtiyaç duymaktadır. Türkiye’de en çok yetiştirilen köpek, kedi, muhabbet kuşu vb. evcil hayvanların neredeyse hepsinin farklı birer ismi var. Muhabbet kuşları da birçok türe ayrılmaktadır.

Ana başlığımızda yer alan ve farklı bir muhabbet kuşu olduğu isminden anlaşılan, ayrıca bu farklılığın sebebini de rahatlıkla anlayabildiğimiz İngiliz muhabbet kuşlarına isim dendiği zaman birçok isim beynimizin içerisinde dolaşmaktadır. İngiliz muhabbet kuşları için verilecek isim önerileri için yazımızı okumaya devam edelim.

İngiliz İçin Farklı İsimler

İletişimin kilit noktası olarak adlandırdığımız isim konusu İngiliz muhabbet kuşu ile bir araya gelince birçok kombinasyon ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan ve ilginç İngiliz muhabbet kuşu isimleri şu şekilde sıralanabilir; Jumbo, shadow, cesur, ciko vb. İngiliz muhabbet kuşlarının diğer bir adı Jumbo olduğu için fazla düşünmeye gerek kalmadan bu isim verilebilir. Bunun yanında örnekte sıraladığımız isimlerin İngilizce olmasının sebebi muhabbet kuşumuzun türünün İngiliz olması. İngiliz adını aldığı için birçok İngilizce isim verilebilir.

İngilizce isimlerin yanı sıra birçok farklı dilde isim verilebilir. Muhabbet kuşumuza isim verirken illa sınırları belli bir çerçevede dolaşmaya gerek yoktur. Muhabbet kuşumuza illa İngilizce bir isim vermeliyiz düşüncesi kabul edilmeyeceği gibi illa klasik adlarda verilebilir denemez. Bu konunun özünün vermiş olduğu özgürlüğe göre sınırlama yapmadan birçok isim verilebilir. Birçok isim verilebilir dendiği halde görünmeyen bir sınırın olduğu unutulmamalıdır. Hep beraber görünmeyen bu sınırı görünür hale getirelim.

Görünmeyen Sınır

Muhabbet kuşuna nasıl isim verilmeli tarzında bir soru kabul edilebilir bir soru tarzı değildir. Kabul edilmemekle beraber görünmeyen bir sınır mevcuttur. Muhabbet kuşları da biz insanlar gibi canlı ana başlığının, bir alt başlığıdır. Bir canlı olarak insanlar kendilerine küçük düşürücü isimlerin verilmesini istemezler. Bu durumda empati yolu ile muhabbet kuşlarımıza onları küçük düşürücü isimler verilmesi kabul edilemez. Muhabbet kuşlarımıza onları mutlu edecek isimler verelim.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ