showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Muhabbet kuşlarının en çok bilinen türüdür. Hatta en iyi muhabbet kuşu türü olarak bilinmektedir. Oldukça kolay ve çabuk uyum sağlayan ve en çok kelimeyi öğrenen muhabbet kuşu türüdür. Genellikle yeşil renkte olan bu muhabbet kuşlarının kafası sarıdır ve bazen kanatlarındaki tüyler mavi renkte olur.

Muhabbet kuşlarının en kolay eğitilebilen türlerinden biridir. Ayrıca bu İngiliz Jumbo muhabbet kuşu fiyatları en uygun olan muhabbet kuşlarındandır. Sadece İngiliz değil Hollanda olarak da geçen muhabbet kuşlarına Jumbo adı verilmiştir. Tüyleri gür olan bu muhabbet kuşları diğerlerine göre daha iri bir hale gelebilmektedir. Kafasında ve ağız bölgesinde bolca tüyü olan muhabbet kuşu iri bir görünüme sahiptir.

Jumbo muhabbet kuşlarının cinsiyeti gaga renginden anlaşılmaktadır. Gaga rengi pembe ise muhabbet kuşu dişidir. Eğer gaga rengi mavi ise muhabbet kuşu erkektir. Muhabbet kuşları evde kolaylıkla bakılabilir.

Muhabbet Kuşları Papağandan mı Gelmektedir? Muhabbet Kuşları Doğada Nerede Yaşar?

Muhabbet kuşları papağandan gelmektedir. Papağanı atası olarak bilinen muhabbet kuşlarına ilk olarak küçük zebra papağanlar adı verilmiş hatta bazı yerlerde bu isim hala kullanılmaya devam etmektedir. İngiliz muhabbet kuşu özellikleri de papağının özelliklerini taşıyan en iyi cinslerdendir. Bu yüzden muhabbet kuşlarının atası olarak onlarda söylenmektedir.

Muhabbet kuşları Avustralya’da vahşi ortamda yaşayabilen kuş türlerindendir. Daha çok sürü halinde ve su birikintilerinde dolaşırlar. Diğer kuşlar gibi beslenebilir, solucan avlayabilirler. Muhabbet kuşlarının doğal ortamı cinsinden cinsine değişmektedir. Pakistan’da da oldukça fazla bulunan Pakistan muhabbet kuşları burada özgürce yaşayabilmektedirler. Rengarenk kanatları vardır.

Muhabbet kuşlarının ilk defa görülmesi Avustralya’da olmuştur. Daha sonra evcilleştirmesi ve vahşi olmaması nedeniyle evlere girmiştir. Yaklaşık 150 yıldır evlerde evcil hayvan olarak beslenen muhabbet kuşları tekrar ettiğiniz kelimeleri öğrenmekte ve tekrar edebilmektedir.

Muhabbet Kuşları Kaç Kelime Söyleyebilir?

Muhabbet kuşları yalnız olduğunda ve insana, yaşadığı yere alıştığında söylenen kelimeleri tekrar edebilmektedir. Eğitimi verilen ve sürekli ilgilenilen muhabbet kuşları yaklaşık 150 kelime öğrenebilmektedir. Ne kadar uzun yaşarsa ne kadar ilgilenilirse o kadar çok kelime öğrenebilir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ