showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu Fiyatları

Diğer isimleri ise Hollanda ve Jumbo olarak bilinen İngiliz muhabbet kuşu cinsinin fiyatı 75 ile 100 TL arasında değişmektedir. Muhabbet kuşu cinsleri arasında en çok tercih edilen muhabbet kuşudur. Kafes boyutuna göre de fiyatları değişmektedir.

Muhabbet kuşları evcil hayvan olarak çok fazla tercih edilmektedir. Evlerde arkadaş olarak beslenen ve kelime öğrenebilen muhabbet kuşlarının fiyatları da diğer evcil hayvanlara göre daha uygundur. Jumbo muhabbet kuşu özellikleri arasında da en çok ve en kolay öğrenebilmek vardır. Bu yüzden fazlasıyla tercih edilmektedir. Muhabbet kuşu kafes fiyatları oldukça uygundur.

Muhabbet Kuşlarının Kökeni Nedir? Muhabbet Kuşları Ne Kadar Ömre Sahiptir?

Muhabbet kuşları papağandan gelmektedir ve ilk olarak görüldükleri, keşfedildikleri yer Avustralya’dır. İlk keşfedilen muhabbet kuşlarının gövde renkleri yeşil ve mavidir bu yüzden yeşil ve mavi muhabbet kuşlarını ataları olduğu söylenmektedir.

Muhabbet kuşları çok fazla yaşamamaktadır. Ortalama ömürleri 12-13 yıl olan muhabbet kuşları iyi bakılırsa 17 yıl yaşayabilmektedir. Bu ömürleri boyunca yaklaşık 150 kelime öğrenebilmektedirler. Yaklaşık 200 yıldır evlerde evcil hayvan olarak bakılmaktadırlar. Vahşi doğa da yaşayabilmelerine rağmen vahşi değillerdir. Fakat doğaya ayak uydurabilirler solucan avlayıp tohum yerler.

Muhabbet Kuşları Cinsleri Nelerdir?

Muhabbet kuşlarının en bilinen türü Jumbo muhabbet kuşudur kaba görünümlerinin altında oldukça uysal olan bu muhabbet kuşu en kolay eğitim verilebilen türleri arasındadır. Jumboya aynı zaman da İngiliz ve Hollanda muhabbet kuşu da denmektedir. Renkleri genellikle yeşil ve mavi gövde rengi ve sarı kafa rengidir.

Jumbo muhabbet kuşu dışında bilinenler arasında bembeyaz olan Albino muhabbet kuşu ve sapsarı tüyleri olan Lutino muhabbet kuşu cinsleri de oldukça yaygın şekildedir. Duru renklere sahip oldukları ve uysal oldukları için tercih edilenler arasındadır. Kolay eğitilirler ve kolay adapte olabilmektedirler.

Az bilinen muhabbet kuşları cinsleri ise gri muhabbet kuşu, pakistan’da yaşayan Pakistan muhabbet kuşu ve çekoslavak muhabbet kuşudur. Bu cinsler diğerlerine oranla daha az tercih edilir. Çünkü diğer muhabbet kuşları cinslerine göre daha agresif yapılara sahiptirler. Bu yüzden evlerde pek yer almazlar.

  • +1
  • -1
  • 2 Derecelendirmeler
2 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
50% 50%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gül Özlem dedi ki:

    Merhabalar aylardır Jumbo muhabbet kuşlarını araştıriyorum evimde kendim beslemek için ama maalesef insanlar paracı cıkarcı kimden ne koparsamcı olmuş üretici bir iki kişiye sordum ve ağzını bin tl den açtı ne yazıkki emekli bir ailenin çocuğuyum benide geçin Türkiyede bin tl verebilecek maddi gücü aile nadirdir. Bence fiyat yazılmasaniz daha insan heveslenip ümidi kırılıyor ..

BİR YORUM YAZ