showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

İstanbul Muhabbet Kuşu Pazarı

Muhabbet kuşları, kuş sevenlerin vazgeçilmezlerinden biri, özellikle de yaşlı tonton dede ve ninelerin yalnızlıklarına yoldaş olurlar. Ses taklit etme özellikleri olan muhabbet kuşları doğada sürü halinde dolaştıkları için çevresindeki sesleri taklit etme alışkanlıkları ortaya çıkmayabiliyor; fakat ev ortamı aile yanı gibi doğal yaşam alanından uzak farklılıklara adapte süreçleri kolay olduğu gibi çevresindeki seslere duyarlılıkları da artıyor.

Çok tutulan bir cins olan muhabbet kuşlarına İstanbul’da bulmak mümkün, özellikle Eminönünü kuş pazarında çeşitli fiyatlarda kuş bulmak mümkün.

Evcil Kuş Almak için Nelere Dikkat Edilmeli?

istanbul-da-muhabbet-kusu-satilan-yerler.jpg

Kuşun alınacağı yer doğru bir şekilde seçilmelidir. Pet shoplarda bulunan ev kuşlar satın alınana kadar sürekli kafeste bulunmaları halinde çok yıpranırlar, çevrede yakınlardan evcil hayvan edinilmesi hem hayvan için hem sahiplecisi açısından faydalı olacaktır.

Sağlıklı muhabbet kuşu alındığından emin olunmalıdır. Hastalıklı olup olmadığı kolay şekilde anlaşılan kuşlar sağlıklı ise hareketli, tüyleri temiz, duruşları dik olur. Dışkıları da sağlığı hakkında bir fikir verebilir. Makatı temiz ve tüylerinde pislik kalıntısı olmaması gerekir.

eminonu-muhabbet-kusu-saticilari.jpg

Eminönü muhabbet kuş fiyatları kuşun rengine, yaşına cinsiyetine göre farklılık göstermektedir. Kafes fiyatlarına bakıldığında çeşit çeşit, bol, farklı kalitede iyi pazarlık ile çok uygun fiyatlara kafes almak mümkün.

Eminönü kuşçular çarşısı fiyatları 30 TL den başlayan fiyatlarla değişmektedir.

5-6 aylık erkek ve dişi cinsiyetli muhabbet kuşu hagen kafesi, mama ve bütün ekipmanı ile 300 TL'ye de bulunabilmektedir. Aile boyu da satılık olarak bulunabilecek muhabbet kuşlarını Eminönü’nde kuş pazarında 600 TL civarında piyasa fiyatlarının altında bulabilirsiniz.

Eminönü muhabbet kuşu fiyatları 2017 ye bakıldığında 1 aylık Çekoslovak muhabbet kuşu yavruları konuşmaya hazır sağlıklı kuş 40 TL'dir.

muhabbet-kusu-saticilari-eminonu.jpg

120 TL'ye iki yaşında erkek dişi olan bir buçuk yaşındaki muhabbet kuşları, Eminönü’nde kafesiyle birlikte satılıktır.

4 aylık papağan Sultan cinsindedir ve 300 TL’e sahibini beklemektedir.

1 yaşında erkek sultan papağanı 200 TL’dir.

Görüldüğü üzere Eminönü kuş pazarında çeşitli fiyatlarda kuş türü satışları bulunmakta, istenilen zevke uygun kuşlar sahiplenilmeyi beklemektedir.

 

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ