showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

İzmir Muhabbet Kuşu Pazarı

İzmir muhabbet kuşu pazarı denildiğinde aklımıza ilk gelen yerler Kemeraltı çarşısındaki hayvan satış mağazaları, Tepecik bölgesinde bulunan kuş pazarları, Bit Pazarında bulunan kuş satıcıları ve pet shoplardır. İzmirli muhabbet kuşu sevenleri buralarda rahatlıkla alışveriş yapabilir, birbirleriyle paylaşımlarda bulunabilir ve birçok muhabbet kuşu türünü bir arada görüp inceleme fırsatı bulabilirler.

İzmir Muhabbet Kuşu Üreticileri

Çok belirli ve profesyonel üretim alanları bulunmasa da muhabbet kuşlarıyla ilgilenmeyi seven ve bu işi hobi olarak yapan birçok insan vardır. Bu işin çoğunlukla erkekler tarafından yapıldığına şahitlik edebilirsiniz. Stres atma, küçük çaplı ticaret yapabilmek için ya da kendileri gibi kuş sevenlere yardımcı olabilmek için evlerinin bodrumunu, terasını ya da bir odasını kuşlara ayırmış, onlara kafeslerden küçük birer yaşam alanı hazırlamış, onlarla sevecenlikle ilgilenen muhabbet kuşu üreticilerine rastlamak mümkündür İzmir’de. Öyle ki o insanlarda bu iş bağımlılık yapabilmektedir ve boş bulundukları her anı muhabbet kuşlarına ayırarak bu alanda hayatını idame ettirmeye çalışırlar. Muhabbet kuşu üretimi yaparken aynı zamanda kendileri gibi bu işe kendini adamış diğer bireylere de yardımcı olurlar ve bu işi kendi aralarında bir ticarete dönüştürürler.

İzmir Muhabbet Kuşu Fiyatları

İzmir’de muhabbet kuşu fiyatlarını araştırdığımızda ya da şöyle bir etrafımıza bakındığımızda çok fazla muhabbet kuşu türü olduğunu, hepsinin farklı özelliklerde olduğunu ve bunlara bağlı olarak hepsinin farklı fiyatlarda olduğunu görebilirsiniz. Yavru kuşlar, genç kuşlar, yaşlı kuşlar, konuşan kuşlar, renklerine göre kuşlar, ırklarına göre kuşlar… Ve daha birçok özelliğe bakıldığında, sabit bir fiyatının olmadığını; fakat bu işin İzmir muhabbet kuşu piyasasına ayak uydurularak yapıldığını görebilmekteyiz.

Yavru muhabbet kuşlarının fiyatlarının 30-40 liradan başladığını, büyüdükçe ve kendilerine özgü özellikleri ortaya çıktıkça fiyatlarının arttığını söyleyebiliriz. Hasta veya durağan muhabbet kuşlarının fiyatlarının da daha ucuz olduğu söylenebilir. Irkları ve özellikleri farklı olan bazı muhabbet kuşlarının fiyatlarının 1.000 liraya kadar yükseldiği görülebilmektedir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ