showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşları değişik ırk ve türde oldukları için bu sevimli canlılara ilgi duyan birçok kişi farklı ırklarda muhabbet kuşlarını evlerinde bakıyor hatta üretip satıyorlar. Değişik ırka sahip olan muhabbet kuşlarından olan Jumbo, İngiliz, japones, Show Jumbo büyük ilgi görüyorlar. Elbette ki değişik ırklardan olduğuna göre değişik özellikleri olan bu muhabbet kuşlarına bu özelliklerinden dolayı ilgi duyan, yetiştiren ve bakanlar mevcut.

Muhabbet kuşları bakıcıları arasında en çok bilinen muhabbet kuşlarından biri de Jumbo muhabbet kuşlarıdır. Aslında Jumbo muhabbet kuşu farklı Avrupa ülkelerinde bulunmaz; çünkü ismi bu değildir. Türkiye’de Jumbo diye geçen bu muhabbet kuşu Avrupa ülkelerinde Show kuşu olarak geçer. Üstelik ebatları da ülkemizde yetişen kuşlardan oldukça büyüktür. Kuyruktan başlayarak boynuna kadar olan boyunun ölçüsü 24 cm civarındadır.

Jumbo muhabbet kuşunun özellikleri arasında en çok dikkat eden yanı başlarının büyük olmasıdır. Baş tarafında ki tüyle o kadar çok büyür ki gözlerini kapar ve bu özellik onları oldukça dikkat çekici yapar. Boynun altında ki benekleri diğer muhabbet kuşlarına göre kıyasladığınızda oldukça iridir. Boyları 24 cm civarındadır. Yapıları itibariyle uysaldırlar. Ülkemizde yaşayan Jumbo muhabbet kuşları kırmadır. Orijinali İngiliz ya da Hollanda kuşları olarak bilinen bu kuş türünden benzerlik olarak bakıldığın da çok farkları yoktur. Sadece karakter olarak orijinali uysal olan muhabbet kuşlarında ülkemizde yetişenler biraz daha hareketlidir.

Jumbo muhabbet kuşu fiyatları değişiklik göstermektedir. Yavru bir Jumbo muhabbet kuşunu 150 Türk Lirasından bulabilmeniz mümkün. Ama yetişmiş bir Jumbo muhabbet kuşu 300 TL ve üzerinde bulabilirsiniz. Ülkemizde sınırlı sayıda üretildiği için fiyatlarda dalgalanmalar bu yüzden yaşanmaktadır.

Jumbo muhabbet kuşlarının tüyleri diğer muhabbet kuşlarına göre baktığımızda oldukça yoğun olmasından dolayı deri hastalıklarına yakalanma riski de yüksektir. Bunun için Jumbo muhabbet kuşuna sahip iseniz onu çok iyi gözlemlemeli tüylerini aralayarak parazit, alerji, bit gibi bir hastalığa yakalanıp yakalanmadığını araştırmalısınız. Muhabbet kuşlarının her türü özel ilgi isteyen canlılardır. Bu konuda dikkatli olup tedbiri önceden almalıyız.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ