showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Kimler Muhabbet Kuşu Beslemeli?

Evinize ses ve neşe katan evcil türündeki muhabbet kuşları, hayvan severlerin en çok sevdiği kuş çeşitlerindendir. Ötüşü ve hareketleri ile kendilerini sevdiren ve alıştıran papağan muhabbet kuşları papağan türünde olup Avustralya kıtasına özgü melopsittacus cinsinde yer alan tek kuş türüdür. Bakımları kolay ve bütün pet shoplarda rahatlıkla bulunabilen muhabbet kuşları, evi de bir hayli hareketlendirmektedir. Evlerin de ses arayan hayvanseverler, kuş türleri içerisinde muhabbet kuşlarını tercih edebilir ve onları rahatlıkla besleyebilirler.

kus-beslemeyi-seviyorum

Neden Muhabbet Kuşu?

Muhabbet kuşları bakımları ve ortamlara kattığı neşesi ile kendilerine bağımlı hale gelebileceğiniz kuş türleri içerisinde yer almaktadır. Su ve besinlerini belirli aralıklar ile verebilir iseniz ve kafes temizliğini yapabilir iseniz rahatlıkla bu kuş türleri ile yaşayabilir ve hayvan sevginizi tazeleyebilirsiniz. Kuş beslemeyi seviyorum diyor iseniz muhabbet kuşları ideal tercihiniz olarak seçenekleriniz de bulunabilir. Muhabbet kuşlarının bir diğer avantajı zaman içerisinde dillerini eğitebilir olmanızdır. Çevrenize gelerek sizleri tanıyan muhabbet kuşları sizlere bağlılığı açısından da önemli derece hassas hayvanlardır. Sizi gördüklerin de neşe ile ötüşmeleri ve sevgi dolu hareketleri ile kendilerini, sizlere bağımlı hale getirebilirler.

muhabbet-kusu.jpg

Muhabbet Kuşu Nasıl Besleyebilirim?

Muhabbet kuşu edinmek ve hayvan sevginizi göstermek istiyor iseniz neredeyse tüm pet shop mağazalarında bulunan muhabbet kuşlarını tercih edebilirsiniz. Pet shop mağazalarının olmazsa olmaz cinslerindeki bu hayvanlar Türkiye’ de bir hayli sevilip ve evlerin bir çoğunda bulunmaktadır. Kuş satın almak istiyorum diyenler için pet shop mağazalarına gidilerek orada beğeneceğiniz bir muhabbet kuşunu alarak sahibi olabilir ve onlara gereken değeri vererek besleyebilirsiniz. Hassas hayvanlar oldukları için evleriniz soğuk olmamalı ve odanızın ideal olarak sıcaklığı 20-25 derece arasında bir değer de bu hayvanları rahatlıkla üşümemelerini sağlayabilirsiniz. Besin olarak hazır satılan yemlerini tedarik edebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Besinleri içerisinde katkı maddeleri olmadıklarına bakarak son kullanma tarihleri geçen besinleri ise kuşlarınıza vermemeye özen göstermelisiniz. Muhabbet kuşları bakımları kolay olabilmek ile birlikte sizler de bakımlarını düzenli bir şekilde yapmaya çalışabilirsiniz.

muhabbet-kusu-satin-almak.jpg

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ