showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Kuş Yemleri

Evlerimizin minik kalpli dostlarından biri olan muhabbet kuşlarının beslenmesinde dikkat edilmesi gereken birçok önemli unsur bulunmaktadır. Bu önemli unsurlar arasında yemlerin cinsi, çeşiti, kalitesi, markası ve fiyatları bulunmaktadır. Muhabbet kuşlarının beslenmesinde önemli olan besinler arasında:

Akdarı

Genellikle muhabbet kuşlarının tükettiği yemlerdir. Yüksek karbonhidrat ve içerdiği protein ile birlikte kuşların temel besin kaynağından birisidir.

Dal Darı

Diğer türlerine göre daha küçük taneleri olan dal darı, yavru kuşlara yem kırmayı öğretmek için tercih edilen yemlerdendir.

Sarı Darı

Akdarının ardından en çok tüketilen yem olmakla birlikte içerdiği maddeler diğer darı çeşitlerine göre kuşların vücutlarında daha az özümlenir.

Keten

Yağlı bir tohum türü olan keten tohumu doğal bir müshildir. İçerisindeki mukus sayesinde iç organları korur.

Ay Çekirdeği

Kuşların en çok sevdiği yemlerden biridir. İçerdiği karbonhidrat ve protein bakımından en iyi kuş yemleri arasında gösterilebilir.

Nijer Tohumu

Yağlı ve çok kuvvetli bir tohumdur. Kızıştırıcı özelliği olan tohum Afrika’da yetişmiş olup kuşlara az miktarda verilmelidir.

Şalgam Tohumu

Genellikle kanaryaların yediği tatlı bir tohumdur. İçerdiği yağı sayesinde sindirime yardımcı olur.

Kolza

Mor renkli olan tohum özellikleri bakımından şalgama benzemektedir. Tadı acı ve yağlıdır.

Kuş Yemi Fiyatları

Quik kızıştırıcı muhabbet kuşu yeminin 150 gramı 1,80 TL’ye denk gelmektedir. İçerdiği maddeler sayesinde hormonları harekete geçirerek çiftleşmeyi kolaylaştıran yem çeşididir. Gold Wings nijer tohumunun 250 gramı 4,46 TL’ye denk gelmektedir. Kuşların severek tükettiği ve aynı zamanda kızıştırıcı etkisi olan yemdir. Gold Wings Classic kanarya yeminin 400 gramı  5,67 TL’ye denk gelmektedir. Genellikle kanaryaların tükettiği, özel olarak hazırlanan bol vitaminli yemdir.

Quik kabuksuz muhabbet kuşu yeminin 400 gramı 4,73 TL’ye denk gelmektedir. İçerisinde kabuğu soyulmuş darı, nijer ve bol vitamin bulunduran yem tam bir besin kaynağıdır. Jungle vitaminli kuşlar için yem 1000 gramı 4,89 TL’ye denk gelmektedir. Sarı darı, keten tohumu ve yulaftan oluşan içeriği kuşlara ekstra enerji sağlayan vitamin deposudur. Gold Wings Classic yavru muhabbet kuşu yeminin 400 gramı 4,35 TL’ye denk gelmektedir.  Yavru muhabbet kuşları için hazırlanmış vitamin takviyesi olan besleyici bir yemdir. Quik Q-104 kenevir tohumunun 20 kg’mı 343 TL’dir. Tüm kanarya çeşitleri için kullanılabilen uzun ömürlü, önemli bir besin kaynağıdır. Quik Q106 Çizgili Dakota çekirdeğin 8kg, 87,12 TL’dir. Papağanların severek tükettiği besleyici ve lezzetli bir yemdir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ