showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Sapsarı tüyleri ve simsiyah gözleri olan Lutino cinsi muhabbet kuşu rengi ve uysallığı nedeniyle evlerde bakılmak için tercih edilen muhabbet kuşları cinsleri arasında yer almaktadır. Fiyatı 80 ile 150 TL arasında değişmektedir. Fiyatının değişme nedeni kafesinin yapısıdır. Büyük kafes daha pahalıya gelmektedir.

Lutino muhabbet kuşlarının fiyatları gayet uygundur. Sarı türleri olan bu cinse eğitim vermek zor değildir. Muhabbet kuşu cinsleri ve fiyatları karma olup olmamasına veya kafes boyutuna göre değişmektedir.

Lutino Muhabbet Kuşları Nasıl Eğitilir?

Lutino cinsi muhabbet kuşlarını eğitmek kolaydır. Muhabbet kuşları ilgi isterler. Yaşadığı yere alışan ve ilgi gören muhabbet kuşu zamanla eğitimi kolay hale gelir. Eğitime hazır olan bu muhabbet kuşuna öğretmek istediğiniz kelimeleri tekrar etmeniz yeterlidir. Muhabbet kuşu eğitimi sabır isteyen bir iştir. Bu yüzden ona bol bol tekrar ederek beklemelisiniz. Birdenbire dediğiniz kelimeleri söylemeye başlayacağını göreceksiniz.

Lutino dışında İngiliz muhabbet kulu özellikleri arasında da kolay eğitim verildiği bilinmektedir. Ayrıca muhabbet kuşları ortalama 150 kelime öğrenebilmektedir. Bunu yıllar içinde ilgi göstererek siz de yapabilirsiniz.

Muhabbet Kuşlarının Kökeni Nedir?

Muhabbet kuşu ırkları papağandan gelmektedir. Avustralya’da görünen muhabbet kuşları daha sonra pek çok yerde keşfedilmiştir. Papağan kadar çok kelime dağarcığı olmasa da pek çok kelimeyi öğrenebilirler. Muhabbet kuşlarının bu özelliği sayesinde 150 yıla yakın bir zamandır evlerde evcil hayvan olarak beslenmektedir. Evlerde tercih edilen muhabbet kuşları aynı zamanda vahşi doğaya da ayak uydurabilir.

Doğal yaşamları zaten vahşi doğa olan muhabbet kuşları solucan avlar ve tohumla beslenir. Genellikle sürü olarak dolaşırlar ve uğradıkları yerler hep su birikintileridir. İlk olarak Avustralya’da görülen muhabbet kuşları Pakistan muhabbet kuşu cinsiyle rengarenk yapısıyla Pakistan’da da bulunmaktadır.

Birden fazla çeşidi olan muhabbet kuşlarının atası olarak bilinen muhabbet kuşu ise yeşil ve mavi gövdeye sahip olan İngiliz, Hollanda ve Jumbo muhabbet kuşu olarak bilinen muhabbet kuşu cinsidir. Ataları olarak bu özelliklere sahip olan muhabbet kuşu cinsi belirlenmiştir. Diğer muhabbet kuşlarının onların renklerinden ve genlerinden geldiği söylenmektedir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ