showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuş Çiftliği

Muhabbet kuşu üretimhane olarak bilinen muhabbet kuş çiftlikleri Türkiye’de revaçta olan konulardan biridir. Muhabbet kuşları evcil hayvan olarak fazla tercih edilmektedir ve bunun üretimi için çiftlikler kurulmuştur.

Cins olan muhabbet kuşlarının veya renk renk muhabbet kuşlarının olması ve satışa sunulması için muhabbet kuşları çiftleştirilmekte çiftleştirilen bu muhabbet kuşlarının yavruları satışa sunulmaktadır. Pet shoplara verilen muhabbet kuşlarının üretimi bu çiftliklerde gerçekleştirilmektedir. Çünkü muhabbet kuşunun gerçek vatanı Avustralya’dır ve oradan buraya getirilmesi zordur.

Muhabbet kuşu üretimhaneleri sayesinde pet shoplara kolaylıkla gelir ve daha sağlıklı olurlar. Bu üretimhanelerde doğan muhabbet kuşlarının bakımı oldukça iyi bir şekilde yapılmaktadır.

Muhabbet Kuşları Üretimi ve Satışı

Muhabbet kuşu çiftliği nasıl kurulur merak konusu olmaya başladı. Çok fazla belge gereken ve üretimhane kurmak için birçok yoldan geçmeniz gerekmektedir. Tarım Bakanlığı tarafından imza onayı alınan ve gerekli tüm belgeleri getiren vatandaşlar belirli bir miktar para da ödemek zorundadır. Bu söylenenlerin hepsini yapan vatandaşlara üretimhane açma hakkı verilecektir.

Muhabbet kuşu üretim çiftliği kurabilmek için belediyeden ruhsat almanız gerekmektedir. Bunun için gereken 11 belge vardır. Bunlardan birkaçı kolayca elde edebileceğiniz belgelerdir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, işletmeyi düzgün ve güvenilir yapabileceğinize garanti verebilecek olan ustalık belgesi, verginizi gösterebileceğiniz vergi levhası, herhangi bir yangın durumunda yangın tüplerinin dolu olduğunu gösterebileceğiniz yangın dolum faturası, aldığınız yerin tapusunun fotokopisi, kira kontratı ve esnaf olduğunuza dair belge gerekmektedir.

Bu belgeler sadece belediyeden ruhsat almanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında muhabbet kuşlarının bakım ürünleri tam mı değil mi bakanlık tarafından kontrol edilmektedir. Çiftliğin temizliği ve zeminden yüksekliği, kuşlar için doğru yaşama yeri olup olmadığı da kontrol edilir ve bu kontrollerden geçen onaylanan yerler üretimhane olarak açılır.

Muhabbet kuşu üretimhaneleri kuşların beslenmesi, çiftleşmesi ve sağlıklı olması için gerekli şartları bulundurmak zorundadır. Daha sonra burada üretimi gerçekleştirilen muhabbet kuşları pet shoplara satılmaktadır. Pet shoplarda satışa sunulan muhabbet kuşlarının fiyatları 70 ile 90 arasında değişmektedir. Bunun nedeni muhabbet kuşuyla birlikte verilen kafesin büyüklüğüdür.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ