showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları İçin Dal Darının Faydaları

Evcil hayvan sahipleri hayvanlarını adeta kendi yavrusu gibi görür ilgilenirler. Onların yemeği, bakımı, banyoları, tuvaletleri, hastalıkları hatta günde kaç kez tuvaletini yaptıkları konularıyla yakinen alakadar olmaktadırlar. Çünkü evde kendilerinden başka bir ya da birkaç cana daha bakmak kolay değildir. Bu sebeple büyük özen gösterirler. Bu durum elbette muhabbet kuşu sahipleri için de geçerlidir. Onlar belki de daha fazla özen gösterirler; çünkü herkesin bildiği gibi kuşlar, diğer hayvanlara nazaran daha naif ve daha narindirler. Yiyecekleri yemler konusunda daha fazla özen gösterilmelidir. Aksi taktirde pek çok hastalığa davetiye çıkabilir. Bu yiyeceklerden biri de dal darısıdır.

muhabbet-kuslari-icin-dal-darisinin-yarari.jpg

Dal darısı, özellikle de muhabbet kuşlarının yemek için tercih ettiği bir çubuk üzerine yapıştırılmış darılar topluluğudur. Muhabbet kuşları tarafından çok sevilerek yenir. Ayrıca oldukça da doyurucu ve faydalı bir yiyecektir. Üstelik dal darı fiyatı oldukça da ucuzdur. 1 TL’den başlayıp pek çok çeşidi bünyesinde barındırır. Özellikle, yemek yeme konusunda oldukça sıkıntı yaşayan kuşlar için ideal bir yiyecek durumundadır.

dal-darisi.jpg

Muhabbet kuşu sahipleri, dal darı nerede satılır sorusunu eminiz sorulacaktır. Aslında pek çok pet shop'tan, dal darısı bulunmaktadır. Bunun dışında internet üzerinden de sipariş ederek yorulmadan sahip olabilirsiniz.

Bazı muhabbet kuşu sahipleri ise muhabbet kuşu dal darı yemiyor acaba sevmedi mi ya da neden yemiyor, gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu durum daha çok yeni bir ortama ve yeni bir sahibe alışmaya çalışan sahipleri tarafından yeni alınan kuşlarda yaşanıyor.

muhabbet-kuslari-icin-saglikli-beslenme.jpg

Korkmanıza ya da endişelenmenize gerek yok. Çünkü kafese yeni bir ürün konulduğunda bütün kuşların tepkisi aynı olur. Önce yabancılık çekerler ve kafeslerine koyduğunuz dal darısını incelemeye başlarlar. Elbette bu süreçte onları yeni yemekleriyle baş başa bırakmanız gerekebilir. Çünkü yabancılık çekeceklerdir. Zaten bu yeme alışmaları en fazla bir günlerini alacaktır. Bu yem sayesinde gelişimlerini daha hızlı tamamlarlar. Vücutlarına gereken pek çok vitamin ve enerji salgılayan besin değerleri dal darılarda yeterince mevcuttur. Ayrıca renkli dallarıyla da kuşlarınızın iştahları açılacaktır.
 

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ