showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları için Evde Oyuncak Yapımı

Muhabbet kuşunu hobi olarak beslemek isteyenler kuşları ile sürekli ilgilenmek durumundadırlar. Aksi durumda ilgisizlikten bunalan kuşunuz depresyona girebilir. Birçok kişi bu duruma maruz kalmamak için muhabbet kuşunun yanına bir tane eş alırlar. Ancak bunun da sorumluluğu fazla olduğundan dolayı, bazı kişiler muhabbet kuşlarına oyuncak alırlar. Böylelikle keyifli vakit geçirmelerini amaçlarlar. Özellikle de çalışan insanların tercih ettiği oyuncaklar, genellikle plastik olduğundan dolayı evde yapmayı da deneyebilirsiniz. Evde yaptığınız oyuncaklar hem daha kullanışlı olur hem de buram buram emek kokar.

Peki Evde Muhabbet Kuşu Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Mesela kuşunuzun tırmanabileceği merdivenler yapabilirsiniz. Özellikle de ahşaptan merdivenler yapmayı deneyebilirsiniz. Bağlantı yerlerini kalın sicimler ile yapıp görsellik katabilirsiniz. Muhabbet kuşu merdiven yapımı için farklı malzemeler de kullanabilirsiniz.

Bir diğer seçeneğinizde biten tükenmez kalemlerinizin içini çıkardıktan sonra kalın sicimler yardımı ile birbirine bağlayarak tünekler yapmanızdır. Muhabbet kuşu tünek yapımı için tek ihtiyacınız olan; içi çıkarılmış tükenmez kalem ve biraz ip. İşte bu kadar basit.

En çok tercih edilen muhabbet kuşu aksesuarlarından biri de oyun parklarıdır. Muhabbet kuşu oyun parkı yapımı için birkaç parça çıtaya ihtiyacınız vardır. Tamamen kendi tasarımınızı oluşturabileceğiniz bir oyun parkını çeşitli oyuncaklar, toplarla renklendirebilir, kuşunuzun daha da eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca muhabbet kuşları renkli eşyaları çok sever. Bu sebeple hafif bir plastik topu bile bir ip yardımı ile kafesine sarkıtabilir, kuşunuzun bu top ile oynarken keyif almasını sağlayabilirsiniz. Bir ipin ucuna bir tutam marul bile bağlayıp kafesinden içeriye sarkıtsanız, o marulu yerken alacağı keyif ona oyun oynamış gibi keyif verecektir. Hem içinize sinen malzemeler ile hem de kendi tasarımınızı oluşturabileceğiniz aksesuarlar ile muhabbet kuşunuzun neşesine neşe katabilirsiniz.

Siz de muhabbet kuşunuz için sadece ona özel bir şeyler hediye etmek istiyorsanız ev yapımı oyuncakları, oyun parklarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle minik dostunuz için el emeği vermiş olmanın mutluluğunu yaşarsınız. Minik dostunuzun, sizin yaptığınız oyuncaklarla oynadığını gördüğünüzde yaşadığınız mutluluk ise paha biçilemez.

  • +0
  • -1
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 100%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ