showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları İçin Farklı İsim Önerileri

Tıpkı bir bebeğin doğduğu anda ona nasıl hitap edeceğimizi düşündüğümüzde yaşadığımız zorluğu, muhabbet kuşu aldığımızda ona seslenmek için ilk defa baktığımızda da yaşarız. Tam ona seslenecekken pişt, hey gibi ifadeler kullanmaktan başka seçeneğimiz olmadığını fark ettiğimiz anda hemen bir arayış içine gireriz. Muhabbet kuşumuza isim koymanın vakti gelmiştir. Ama neye göre isim koymalı? Kuşun cinsini mi dikkate alacağız yoka rengini mi, komik ifadeler mi kullanacağız yoksa sevdiğimiz karakterlere ait isimler mi kullanmalıyız. Sizler için en çok tercih edilen muhabbet kuşu isimleri ve anlamları hakkında küçük bir araştırma yaptık.

İlginç Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşları isimleri arasında en çok dikkat çekenleri ilginç muhabbet kuşu isimleri olmuştur. Bu isimler genellikle belli başlı olmakla birlikte, hemen hemen aynı ismi birçok kuş için duymuşluğumuz vardır. CİNGÖZ, minik boncuk gözlerinden dolayı en çok tercih edilen ilginç isimler arasında yer almaktadır. Kuşunuz iki tane ise ÇITIR ile PITIR, CİCİ ile BİCİ, PAMUK ile ŞEKER, KİRLİ ile PASAKLI da tercih edilen ilginç isimler arasındadır.

Ya da AŞKIM, BABACIK gibi bir kişiyi simgeleyen isimler de hitap edildiğinde acaba bana mı diyor diye kişiler üzerinde anlam karmaşası yaratır. Nasıl olduğuna karar verdiğimizi bizim bile anlamadığımız ÇAPKIN, MAŞUK veya ŞAPŞAL ya da belirli bir karakteri yansıtan ve bizde de hayranlık uyandırmış olan HERKÜL, ZEYNA gibi isimler tercih edilen ilginç isimler arasındadır.

İlginç isimlere farklı örnekler de kişilerin muhabbet kuşlarına sevgililerinin ya da eski sevgililerinin isimlerini vermesi şeklindedir.

Rengine Göre Muhabbet Kuşu İsimleri

Kuşunuzun ismini belirlerken erkek ve dişi muhabbet kuşu isimleri olarak genelleme yapmanız mümkün. Erkek kuşlar için genellikle, MAVİ, BİBER, MARUL, DUMAN, KİRLİ gibi isimler tercih edilirken, dişi kuşlar için ise, MAVİŞ, YEŞİM, NAZAR, SARIŞIN, SARI KIZ tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Ya da belirli bir cinsiyeti yansıtmayan CİVCİV, BONCUK ya da CANKUŞ gibi isimler de kullanabilirsiniz.

Ama derseniz ki, ben bu isimleri kullanmayacağım tamamen bana özgü bir isim olsun, o zaman belki ileride sizin muhabbet kuşunuzun ismi de tercih edilenler arasında yerini alır.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ