showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları için Kızıştırıcı Yem Ne Kadar Sağlıklı?

Muhabbet kuşları eş seçimi konusunda hassastırlar. Yanlarına koyulan her eşe adapte olamayabilirler. Her eşe yanaşmak istemeyebilirler. Aceleci davranan muhabbet kuşu sahibi ya da muhabbet kuşu üretimi yapan kişiler muhabbet kuşunun bir an önce eşine yanaşması ve çoğalması için muhabbet kuşu kızıştırıcı ilaç vermek isterler. Bu ilaçların kullanımını tercih eden muhabbet kuşu sahipleri bilindik markaların üretimi olmasına ya da bu işin uzmanları tarafından onaylı olmasına dikkat etmelidir. Ancak ilaç kullanımı yerine muhabbet kuşlarının doğal üreme zamanlarını sabırla beklemek ve onları kendi haline bırakmak daha faydalı olacaktır.

Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Vitamin

Muhabbet kuşlarını zinde tutmak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri içme sularıdır. Muhabbet kuşlarının sulukları kafeste kolay ulaşabilecekleri bir yere takmalısınız. Sularının her zaman temiz ve taze olmasına dikkat etmelisiniz. Muhabbet kuşlarını sağlıklı kızıştırmak için yapılan doğal takviyeler vardır. Bunlardan bazıları; suluklarına damlatılabilecek bir damla bal, bir damla pekmez, bir iki damla limon suyudur. Tıpkı insanlar gibi onlarında vücut direncini sağlayacak takviyelere ihtiyaçları vardır. Çok sık olmamakla birlikte ara ara suluklarına bir iki damla elma sirkesi de katmanızda fayda vardır. Bu muhabbet kuşlarının vücutlarında oluşan parazitleri karşı bir korunma yöntemidir.

Muhabbet kuşu kızıştırıcı vitaminlerin yanı sıra sağlıklı doğal yöntemler denemenizde yarar vardır. Hazır vitamin kullanmayı tercih eden muhabbet kuşu sahipleri evcil hayvan mağazalarında satılan kaliteli ve bilinen markaların vitaminlerini tercih etmelidirler. Muhabbet kuşunuz için vitamin kullanırken mutlaka son kullanma tarihine bakmalısınız. Son kullanma tarihi geçmiş vitaminleri kullanırsanız muhabbet kuşunuzda çok ciddi sindirim problemleri ve zehirlenmeler görebilirsiniz. Bu vitaminlerin nasıl kullanılacağı kutusunun üzerinde yazmaktadır. Yazan bu talimata uyulması kuşun sağlığı için ve vitaminden verim alabilmek için çok önemlidir.

Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Damla

Muhabbet kuşları temizliği severler. Kafeslerini sık sık temizlemeniz onları rahatlatır. Aynı zaman da düzenli olarak kafeslerinden çıkarılmak ve bu çıkarılma esnasında rahat bir ortamla karşılaşmak, sağlıkları ve rahatlamaları açısından önemlidir. Tüm bunlara dikkat ederek üremelerini sağlarsanız muhabbet kuşu kızıştırıcı damla vb. şeylere ihtiyaç kalmaması olasıdır.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ