showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları Sıcaktan Etkilenir Mi?

Evinde muhabbet kuşu olanların birçoğu gündüz hava sıcakken güneş alsınlar diye muhabbet kuşlarını balkona çıkarırlar. Güneşin muhabbet kuşları için iyi olduğuna dair toplumda kanı vardır. Peki neden güneşe çıkarırlar, bilinçli olarak mı yoksa bilmeden mi yaparlar bu davranışı? Muhabbet kuşu güneşe çıkarılır mı ya da insanlar gibi güneşte bulunan D vitaminine ihtiyaçlarını güneşlenerek mi giderirler? Bu ve bunun gibi birçok detay vardır aklımıza takılan. Siz de merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyun lütfen.

muhabbet-kusu-hakkinda.jpg

Muhabbet Kuşunuzu Direkt Güneş Işığına Maruz Bırakmayın!

Muhabbet kuşlarının ana vatanı Avustralya olduğu için, sıcak iklimi severler. Muhabbet kuşu güneş ışığı ile direkt olarak temas halinde olmamalıdır. Yani muhabbet kuşunuz da insanlar gibi direkt olarak güneş ışığından etkilenirler. bu sebeple kuşunuzu güneşe bırakın, ancak direkt güneş ışığına maruz bırakmadan yapmalısınız bu işlemi. Dilerseniz kafesinin bir tarafı gölge olacak şekilde güneşe çıkarırsanız, kuşunuzun sıcaklık tercihini kendisine bırakmış olursunuz.

Muhabbet Kuşu Sıcağı Sever Mi?

Muhabbet kuşu güneş sever mi yoksa serin ortamdan mı hoşlanıyor, deneyip görmenizde fayda vardır. Çünkü muhabbet kuşları da tıpkı insanlar gibi karakterleri farklı olmakla birlikte, her kuş farklı özellik gösterir. Ancak çok sıcaklarda serinletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tıpkı insanlarda olduğu gibi sıcak çarpmalarına maruz kalabilirler. Ayrıca kuşunuz direk olarak güneşe maruz kalmamalıdır. Yani güneş ışınları direkt olarak kafesine gelirse kuşunuzu güneş çarpabilir. Bu durumda kaş yapayım derken göz çıkarmış olursunuz.

muhabbet-kuslari-hakkinda-bilgi.jpg

Kuşunuzu ister sıcağa, ister soğuğa bırakın. Ancak, sıcak havaya da soğuk havaya da direkt olarak maruz bırakmayın. soğuk havaya maruz kalan kuşunuz üşütür, sıcak havada kalan kuşunuz da sıcak çarpması sonucu rahatsızlanabilir. Bu nedenle ortalama 20 – 40 derece arası sıcaklık kuşunuzun yaşaması için ideal ortamdır. Muhabbet kuşunuzu da tıpkı insanlar gibi düşünürseniz, yani bizler nasıl kendimizi direkt güneş ışığına maruz bırakmıyoruz ya da çok soğuk ortamdan etkileniyoruz, kuşları da aynı şekilde düşünmekte fayda vardır. yan, muhabbet kuşları sıcağı severler, ancak direkt sıcağa maruz kalmamak kaydı ile…

muhabbet-kusu-sicagi-sever-mi.jpg

 

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ