showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşlarında Bit

Muhabbet kuşunuzun çok fazla kaşındığını ve tüylerini koparacak kadar ilerlediğini gördüyseniz bu muhabbet kuşunuzun bitlendiği anlamına gelmektedir. Kuşlar genel olarak kendilerini kaşımayı severler bunu özellikle tüylerinin daha parlak olması için yaparlar. Fakat bu durum biraz fazla olmuşsa ve tüylerinde kopma veya vücudunu yaralama gibi bir durum söz konusuysa bitlendiğini anlayabilirsiniz.

Bitlendiğinden şüphelendiğiniz muhabbet kuşunuzun gövdesinin altına bakarak siyah bir şeyler görürseniz bu durumda artık ilaç kullanma vaktiniz geldi demektir. Muhabbet kuşu biti insana zarar verir mi diye soranlar olacaktır. Bu bit sadece muhabbet kuşunda bulunur size bulaşmaz. Ayrıca bunun dışında muhabbet kuşu biti eve yayılır mı sorusu da sıkça sorulanlar arasında. Muhabbet kuşu biti evinize yayılmaz. Bitleri önlemek için kafesi ılık bir suyla yıkamanız ve muhabbet kuşunuzu da ilaçlayıp güzelce yıkanmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Muhabbet kuşu doğal bit ilacı hayvan mağazalarında bulunmaktadır. Muhabbet kuşunuzun kafesini uzun bir süre temizlemediyseniz veya çok fazla sıcakta kaldığı kirlendiği zaman muhabbet kuşlarında bit görülmektedir.

Muhabbet Kuşu Kafes Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Muhabbet kuşlarının kafeslerinin altında bulunan gazete haftada bir temizlenmelidir. Kafesini de ayda bir veya iki ayda bir ılık suyla hiçbir şey kullanmadan silmelisiniz. Deterjan gibi şeyler muhabbet kuşunuza zarar verir ve hastalanmasına neden olur. Muhabbet kuşunuzun uzun ve sağlıklı yaşaması için bunları yapmanız gerekmektedir.

Muhabbet Kuşları Eğitimi Nasıl Yapılır? Muhabbet Kuşu Kaç Aylıkken Eğitim Verilmeli?

Muhabbet kuşlarını eğitmek için en uygun zaman 3 aylıkken başlamaktır. Tabi daha önce muhabbet kuşunu alıp kendinize ve yaşadığı çevreye uyum sağlamasını beklemeniz gerekmektedir. Muhabbet kuşu ortama uyum sağladıktan sonra sizin en çok tekrar ettiğiniz kelimeleri yavaş yavaş çıkartmaya başlayacaktır. Devamlı ve net bir sesle öğretmek istediğiniz kelimeyi kolaylıkla muhabbet kuşunuza öğretebilirsiniz.

Muhabbet kuşları ilgi ister ve ilginizi gördükçe daha çok kelimeler söylemeye başlar. Muhabbet kuşları ortalama 150 civarı kelime öğrenebilmektedir. Ortalama yaşama süreleri 12 yıl olarak bilinen muhabbet kuşlarının kelimeleri söylemesi için kafeste veya komple evde tek olması ve sizi dinlemesi gerekmektedir. Çift olan muhabbet kuşları konuşmayı öğrenemez.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ