showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşlarında Kanat Uzunluğu

Muhabbet kuşları rengarenk kanatlara sahiptir. Doğduktan bir ay sonra tüm tüyleri renklenir ve uzamaya başlar. Muhabbet kuşlarının kanat uzunluğu ortalama 17-18 cm arasında değişmektedir. Fakat Çekoslav cinsi olan muhabbet kuşlarının kanat uzunluğu diğerlerine göre daha uzundur. Cins olan bu kuş kanat uzunluğunun diğerlerine göre uzun oluşundan dolayı tercih edilmektedir. Daha farklı görünürler.

Muhabbet kuşu türleri kanat uzunluğunda da farklılık gösterir bunun en iyi örneklerinden biri de Çekoslav muhabbet kuşlarıdır. Kanat uzunluğu muhabbet kuşları için oldukça önemlidir. Tam olarak yaşına göre uzamayan kanatlar yüzünden kuş uçmakta zorlanabilir hatta uçamayabilir. Kanat uzunluğu sayesinde daha iyi uçabilirler.

Muhabbet Kuşu Bakımı Kolay Mıdır? Fiyatları Ne Kadardır?

Muhabbet kuşu bakımı oldukça kolay olduğu için evcil hayvan olarak tercih edilmektedirler. Bakımı oldukça kolaydır. Kafes içinde olan ve arada dışarı çıkarılan muhabbet kuşlarına yem ve su vermek yeterlidir. Fakat arada bir muslukta yıkanmasına izin vermeniz gerekebilir.

Muhabbet kuşları fiyatları cinsine göre değişmektedir. Yeşil ve mavi muhabbet kuşlarının fiyatları 75-80 olarak değişmektedir. Daha az bulunan cinste olan muhabbet kuşlarının fiyatları ise 90-100 arasında değişiklik göstermektedir.

Muhabbet Kuşları Cinsleri Nelerdir?

Muhabbet kuşlarının çeşit çeşit cinsi bulunmaktadır. Atalarının yeşil ve mavi muhabbet kuşlarından geldiği söylenen bu türler şunlardır; Albino hastalığını taşıyan bembeyaz renkte olan Albino muhabbet kuşları, rengi sapsarı ve gözleri kırmızı olan Lutino muhabbet kuşları, tüyleri rengarenk olan ve Pakistan da yaşayan Pakistan muhabbet kuşları, gri gövdeye ve kanatlarında siyah çizgilere sahip olan gri muhabbet kuşları, en uzun kanatlara sahip olan Çekoslav muhabbet kuşları.

Muhabbet kuşlarının cinslerinden en çok bilinenleri bunlardır. Evde beslemek için tercih edilenler genellikle yeşil, mavi, albino ve lutino muhabbet kuşlarıdır. Çünkü diğer muhabbet kuşlarının eğitilmesi diğerlerine göre daha zordur. Bu kuşlar daha agresif bir yapıya sahiptir ve yaşadıkları yere, sahiplerine alışmaları diğerlerine göre daha zordur. Yaşadığı yere alışmayan muhabbet kuşu da kelimeleri öğrenemez ve evde beslenmek için tercih edilmez. Bu türler muhabbet kuşlarının en vahşileridir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ