showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Eşleştirme Yöntemleri

Muhabbet kuşları, sahiplerinin en yakın dostları ve dert ortaklarıdır. Evlerde neşeyi sağlayan ve ilginç seslerle yüzleri güldüren muhabbet kuşları eşleştirme yöntemi hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Öncelikle muhabbet kuşu çiftleştirme taktikleri arasında kuşunuzun bakımının ve beslenmesinin iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Çiftlerin çiftleşme isteğini artırmak için zaman zaman onlara çok az miktarla bal verebilirsiniz. Bu süreçte belirgin bir çiftleşme artışı gözlemlenmiştir.

Muhabbet Kuşları Neden Çiftleşmez?

Muhabbet kuşlarının bulunduğu ortamın kirli olması, ortamın çok sesli olması ve onları rahatsız edici ışıkların olması kuşların psikolojik problemler yaşamasına sebebiyet vermektedir. Bunun için kuşunuzun kafesinin sürekli olarak temiz tutulması ve bulunduğu ortamda çok ses yapılmaması önem taşımaktadır. Kuşunuzla günde en az 30 dakika ilgilenmeniz de aranızda bir duygusal bağ olmasını sağlayacaktır.

Kızıştırmak İçin Yapılması Gerekenler

Evcil hayvanınızın çiftleşmesini istiyorsanız, onu muhabbet kuşu kızıştırıcı mama ile destekleyebilirsiniz. Tabii ki bu ürünün kaliteli olması büyük önem taşımaktadır. Kalitesiz kızıştırıcı mamalar sonucunda muhabbet kuşunuz sindirim sistemi bozukluklarıyla karşı karşıya kalabilmekte ve bunun yanında hastalıklara açık hale gelebilmektedir.

Erkek ve dişi muhabbet kuşlarının rahatsız edilmesi onların çiftleşmesine engel teşkil edecektir. Bunun için de onların rahat bir şekilde çiftleşebileceği sessiz bir ortam bulunması önem taşımaktadır.

Muhabbet kuşları günde ortalama 10-12 saat uykuya ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlarını da genel olarak geceleri karşılamaktadır. Eğer geceleri birtakım sebeplerden dolayı evde ses veya gürültü olur ise kuşların ruhsal hastalıklar yaşamaları oldukça muhtemeldir. Bu durum da doğrudan çiftin çiftleşmek istememesine sebep olabilir.

Muhabbet Kuşlarının Eşleşme İsteğini Nasıl Anlarız?

Bakımı çok iyi şekilde yapılmış ve kaliteli ürünlerle beslenmiş muhabbet kuşlarının çiftleşmeye daha yatkın olduğunu yukarıda da belirttik. Muhabbet kuşunuzun eşleşme isteğini, hareketlerden anlayabilirsiniz. Her muhabbet kuşu eşleşme belirtileri vermektedir.

Erkek kafesin kontrolünü tamamen kendisinde olduğunu göstermek, dişiye kendisini kanıtlamak için kafesin içinde farklı sesler çıkarabilmekte ve çok hareketli olabilmektedir.

Dişi muhabbet kuşu ise kuyruğunu tamamen havaya kaldırır ve kafasını öne doğru uzatmaktadır. Bu da dişinin cinselliğe hazır olduğunun göstergesidir.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ