showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Hangi Oyuncaklarla Oynarlar?

Evinizde bir muhabbet kuşunuz varsa,onun o poiziif enerjisi sizi kendine hayran bırakır. Rastgele bir gözünüz takılsa, kendinizi onun oyunlarının içinde bulursunuz. Siz de adeta onunla oyun oynamak istersiniz. Bu mümkün değil gibi görünse de aslında mümkün. Muhabbet kuşunuz sizinle oyunlar oynayabilir. Ama öncelikle onu kendinize alıştırmanız gerekmektedir. Bunun için de onu kafesinden çıkarıp sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı, mesela elinizden yem verebilir, böylelikle samimiyetinize samimiyet katabilirsiniz. Size alışan muhabbet kuşu oyun oynatma yöntemine başvurmadan da sizinle oynayabilir.

muhabbet-kusu-oyun-oynama.jpg

Muhabbet ukşu sizinle oynayabildiği gibi tek bşına kafesinde de oynayabilir, bu amaçla yapılmış birçok çeşit oyuncak bulunmaktadır. Muhabbet kuşları ne olurda oynamaya meraklıdır ancak, sağlığı yönünden risk teşkil edebilecek oyuncaklar almaktan kaçınmanız gerekmektedir. Örneğin, aynalı oyuncaklar muhabbet kuşlarının severek oynadığı oyuncaklar olmasına rağmen, ayna almamanızda yarar var. Çünkü kuşunuz, aynaya gerçek bir kuş gibi bağlanabilir. Erkek bir kuş, sadece dişisine ve yavrusuna kur yapmaya başladığında kusuyorken, ayna karşısında da aynı hareketi yapmaya kalkar. Kusma tek başına yapılan bir eylem olmadığı için, kuşunuz kendisine zarar verebilir. Ancak bunun dışında, ses çıkarması için ziller, tünekler, sahte kuşlar veya merdivenler de muhabbet kuşlarının en sevdiği şeyler arasındadır.

muhabbet-kusu-oyun-oynatma.jpg

Muhabbet kuşlarının severek oynadığı , hatta vaktinin büyük bir bölümünü geçirdiği oyun parkları da ideal oyuncaklardandır. Muhabbet kuşu oyun parkı içerisinde gününün büyük bir bölümünü keyifle geçirebilir. Siz de onu izlerken, onun keyfine ortak olabilirsiniz. Ancak piyasada satılan oyun parkları sizi sağlık yönünden tatmin etmiyorsa, o zaman siz de kendi oyun parkınızı kendiniz yapabilirsiniz. Hem yaparken keyif almış olup, hem de izlerken keyif almış olursunuz.

Yukarıda belirttiğimiz oyuncaklar, muhabbet kuşları için temel teşkil eden oyuncaklardır. Oyuncakların örnekleri çoğaltılabilir. Ama önemli olan, oyuncakların çeşitliliği değil de, kuşunuzun hem sağlığı açısından hem de psikolojik açıdan kuşunuza zarar vermeyecek en mantıklı oyuncakları seçmektir. Böylelikle hem siz gönl rahatlığı ile kuşunuzun keyfine ortak olabilirsiniz, hem de kuşunuz oynadığı oyuncağı ile kendine zarar vermeden keydine keyif katar.

  • +4
  • -0
  • 4 Derecelendirmeler
4 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ