showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Irkları Arasındaki Farklar

Orijinal ismi Melopsittacus Undulatus olan bu muhabbet kuşu çeşidi hiçbir değişikliğe uğramamış, doğal bir kuş çeşididir. Ortalama ömrü 5-8 yıl, ortalama boyu 18 cm olan bu kuş türünün dişi cinsinin gagasında kahverengi cereler bulunmaktadır. Muhabbet kuşu cinsleri ve fiyatları oldukça farklı olsa da bu kuş türü mutasyona uğramadığı için en uygun fiyatlı tür olarak bilinmektedir.

Albino Muhabbet Kuşu

Kırmızı gözlere ve beyaz tüylere sahip olan bu kuş cinsinin ayakları da açık renklidir. Parlak ışıklı ortamlarda kanatlarındaki tüyler açık mavi veya yeşil olarak görülebilir. Deri hastalıklarına dayanıksız olan bir türdür.

Çekoslovak Muhabbet Kuşu

En belirgin özelliği kuyruk ve kanat kısmındaki tüylerinin oldukça uzun olmasıdır. Muhabbet kuşlarının çoğuna göre daha iri ve uzunlardır. Çekoslavak muhabbet kuşu fiyatları 75 ila 150 TL arasında değişmektedir.

Gri Muhabbet Kuşu

Düz desenli ve koyu renk ayaklı olan, rengi gövdesinden ayaklarına doğru indikçe daha açık tonlarda bir gri tonuna sahip olan muhabbet kuşu türüdür. Diğer muhabbet kuşlarına göre daha agresiflerdir. Ortalama boyları 18 cm, ortalama ömürleri 7 yıldır.

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Kanat bölgesi gri, göğüs kısmı gök mavisi rengine sahip olan kuş türüdür. Albino ırkına oldukça yakın olan bu tür ortalama olarak 18-19 cm bir boya sahiptir.

Jumbo/Show Muhabbet Kuşu

Ortalama vücut uzunluğu 24 cm olan bu tür, iri bir kafaya ve büyük bir göğüs kısmına sahiptir. Tüy çıkartması bittiğinde bu türün gözleri içeri gömülür ve gagasının üstü bile tüylerle kaplı bir hal alır. Tüy fazlalığı nedeniyle deri hastalıklarına oldukça sık yakalanırlar.

Lutino Muhabbet Kuşu

Kırmızı gözlü olan bu ırkın gövde, kanat ve maske kısmı saf sarı bir renge sahiptir. Cinsiyet farkı cere kısmından belirlenir.

Patagonya Muhabbet Kuşu

Pakistan muhabbet kuşu olarak bilinen bu tür, neredeyse bir serçe ile aynı boyutlara sahiptir. Zayıf ve dayanıksız bir bünyeye sahiplerdir. Davranış olarak diğer muhabbet kuşlarından pek bir farkı yoktur.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sinan dedi ki:

    Bi yeşil bide mavi kuşum var çiftleşirlermi

BİR YORUM YAZ