showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Konuşturma Yolları

Muhabbet kuşumu nasıl konuşturabilirim? Ne yaparsam hızlı konuşur? Konuşmayı öğrenmesinde televizyonun etkisi nedir gibi sorular soruyorsanız kendinize bu soruların cevapları çok kolay.

Öncellikle muhabbet kuşunuz erkek ise dişi bir muhabbet kuşuna göre konuşmayı daha erken ve hızlı öğrenir. Muhabbet kuşları etraflarında gördükleri ve duydukları her şeyi taklit etme yeteneğine sahiplerdir. Fakat bu özellik erkekte daha nettir. Bu sebepten dolayı muhabbet kuşunuzun konuşmasını istiyorsanız en önemli şart kuşunuzun erkek olmasıdır.

Diğer şartlara gelecek olursak kafesinde yalnız yaşaması ve kafesinin içindeki aksesuarlar önemli. Aksesuar olarak aynalı ve zilli aksesuarlar tercih edin bu muhabbet kuşunuzun hızlı konuşmasını sağlayacaktır ancak kafeste iki muhabbet kuşunuz var ise ve biri erkek biri dişiyse kesinlikle aynalı aksesuar seçmemelisiniz. Yem olarak ise konuşturucu yem tercih etmelisiniz ancak konuşturucu yem bazı kuşlarda alerjiye neden olabiliyor, bunun için gereken kontrolleri yaptırın ve yemi kullandıktan sonra yaptığı tuvaletleri gözlemleyin bir farklılık görürseniz kafesi temizlemeden veterinere götürün.

Kuşunuzu televizyon aracılığı ile eğitmek istiyorsanız bebekler için olan veya sıfır ile yedi yaş grubu arası çizgi film kanallarını açabilirsiniz, bu da kuşunuzun hızlı bir şekilde konuşmasına yardımcı olacaktır. Ancak kısık ses ile dinletin. Eğer muhabbet kuşunuz kelimeleri kolay öğrenmesini istiyorsanız kelimenin tek veya en fazla iki kelime olmasına ayrıca söyletmeye çalıştığınız kelimenin içinde k, t, ç, ş gibi harfleri bulundurmasına özen gösterin. Kuşunuzun uyumasına yakın yanına gidin ve sessizce söyletmeye çalıştığınız kelimeleri tekrar edin. Ancak konuşmak için eğitime sokmadan önce size ve bulunduğu ortama alışması için ona biraz zaman tanıyın.

Ortalama bir hafta kuşunuzun size güvenme ve ortama alışma süresidir. Bu süreçte kafesin yerini oynatmamaya özen gösterin. Bu ortama alışmasında kuşunuza yardım edecektir. Eğer bir muhabbet kuşunu konuşturmak için alıyorsanız bir aylık muhabbet kuşu almanız daha doğru olacaktır. Çünkü yumurtasından yeni çıkan muhabbet kuşları eğitime daha yatkındır ve eğitimize olumlu cevap verecektir. Kuşunuz ile ne kadar ilgilenirseniz konuşmaya da o kadar hızlı başlayacak ve kısa sürede sizi mutlu edecektir.

  • +3
  • -1
  • 4 Derecelendirmeler
4 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
75% 25%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ