showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Renk Seçimleri

Muhabbet kuşları renkli tüylere sahiptir. Evcil olarak evlerde bakılabilen ve kafeste yaşayan muhabbet kuşlarının en çok tercih edilen renkleri yeşil ve mavidir. Bu cins muhabbet kuşlarına Jumbo denmektedir. En çok tercih edilen Jumbo muhabbet kuşlarına aynı zamanda İngiliz ve Hollanda muhabbet kuşu da denmektedir.

Muhabbet kuşu renkleri nasıl oluşur ise merak edilen konulardan biri olmuştur. Muhabbet kuşunuzun rengini çiftleştireceğiniz muhabbet kuşu etkilemektedir. Muhabbet kuşunuzun rengi aynı insanlar gibi genlerindeki renklere göre oluşmaktadır. Genlerinde bulunan renklere göre yeşil veya mavi olmaktadır. Fakat muhabbet kuşunuz da bembeyaz renk olduysa bu albino muhabbet kuşu cinsi demektir. Bu bir hastalıktır; fakat bulaşıcı değildir.

En güzel muhabbet kuşu rengi yeşil olarak seçilmiştir. En çok tercih edilen ve genlerinde en çok rengi bulunduran cins muhabbet kuşudur. Muhabbet kuşları da çiftleşerek genlerindeki renkleri yavrularına yansıtmaktadır. Muhabbet kuşu yavru renk ve mutasyonları anne ve babasından geçmektedir. Muhabbet kuşunuzun renklerinin ne olmasını istiyorsanız veya ne renge yakın olmasını istiyorsanız o renk bir eş seçmeniz gerekmektedir.

Muhabbet Kuşu Cinsleri Nelerdir? En İyi Muhabbet Kuşu Cinsi Hangisidir?

Muhabbet kuşlarının birçok cinsi vardır. Bunlardan en çok tercih edileni Jumbo muhabbet kuşudur. Kafası sarı ve gövdesi yeşil renk olan ve diğer muhabbet kuşlarına göre daha çok tüyleri olan bu muhabbet kuşu ayrıca eğitimi en kolay olan muhabbet kuşu cinslerindendir.

Albino hastalığında olan bir diğer cins bembeyaz tüylere sahip olan Albino muhabbet kuşudur. Gözleri kırmızı olan bu muhabbet kuşları da bembeyaz tüyleri olduğu için tercih edilen muhabbet kuşları arasındadır.

Sapsarı tüyleri olan ve bu sarı tüyleri sayesinde en öok tercih edilenler arasına girmeyi başaran muhabbet kuşu ise Lutino muhabbet kuşudur. Bu muhabbet kuşlarına da eğitim vermek oldukça kolaydır.

Vahşi olan ve eğitimi zor olan muhabbet kuşu cinsleri de bulunmaktadır. Bunlardan gri renge ve siyah kanatlara sahip olan ve oldukça sinirli yapısıyla bilinen nadir bulunan gri muhabbet kuşu cinsidir. Nadir bulunan diğer cinsler ise Pakistan muhabbet kuşu ve Çekoslavak muhabbet kuşudur.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ