showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Sahibini Tanır Mı?

Muhabbet kuşu bir papağan türü olup evcil bir kuş çeşididir. Küçük ve uzun tüylere sahiptir. Çok zeki olmalarıyla bilinir. Muhabbet kuşları sahiplerini tanır mı sorusuna zeki olmalarından dolayı tanıdıkları bilinmektedir. Özellikle kalabalık ortamlarda sahibini tanıdığı, sahibiyle iletişim kurmaya çalıştığı gözlenmektedir.

Evcil ortamda beslenen muhabbet kuşları et dışında bütün yiyecekleri yerler. Doğal ortamda yaşayan muhabbet kuşları ise yine et dışında tohum gibi kuru besinleri tüketirler. Evcil olan muhabbet kuşları insanlar ile bir arada yaşamayı çok severler, insanlardan ilgi beklerler. İnsanların onlarla konuşmalarından mutlu olurlar ve kendilerine gösterilen ilgiyi fark ederler ve muhabbet kuşları kendilerine gösterilen bu ilgiye kayıtsız kalmayarak kendileri de ilgiyle karşılık verir. Sadece sizin elinizden yem yemesi, sizi görünce heyecanlanıp oynamaya, zıplamaya ve ötmeye başlaması size alıştığının ve sizi kendi sahibi olarak benimsediğinin göstergesidir. Sahibinden başkasına böyle sevecen davranışlar sergilediğini göremezsiniz.

Muhabbet Kuşu Sahibini Kıskanır Mı?

Muhabbet kuşu sahibine çok bağlı olduğu için elbette sahibini kıskanmaktadır. Muhabbet kuşları sahiplerinin başka biriyle hele ki başka bir kuş türüyle ilgilenmesini hiç istemezler. Böyle durumlarda da muhabbet kuşları kıskançlığını veya kızgınlığını kendi hareket ve tavırlarıyla belli eder. Çünkü muhabbet kuşunuz sizi çok kıskanmakta ve adeta bir insan duygusu gibi sizi başkasıyla paylaşamamaktadır.

Muhabbet Kuşu Sahibine Aşık Olur Mu?

Muhabbet kuşlarının bir özelliği de çok duygusal olmalarıdır. Kendilerine yüksek sesli konuşulmasından ve kendilerine bağırılmasından hoşlanmazlar. Eğer muhabbet kuşunuz sessiz, sakin, neşesiz duruyorsa bilin ki muhabbet kuşunuz size alınmış, darılmış ve bu alınganlığın sebebi de ona karşı bağırmanız, kızmanız veya sesinizi yükseltmenizdir. Muhabbet kuşları sahiplerini çok sever, onlara çok bağlıdırlar. Muhabbet kuşları sahipleriyle duygusal bir bağ kurmaktadırlar ve bu duygusal bağ her geçen gün artmaktadır. Muhabbet kuşları sahipleriyle zaman geçirmekten çok keyif alırlar ve kendine göre oyunlar sergiler.

Sahiplerinin kendilerini bir başkasına verdiği veya emanet ettiği zamanlarda muhabbet kuşları adeta hayata küsmektedir. Başkasıyla olmaktan hiç hoşlanmazlar. Başkasının onu sevmesine izin vermezler.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ