showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Sahibini Tanır Mı?

Avustralya kökenli Papağan ailesinin ülkemizdeki en popüler üyelerindevücut yapıları, tüy renkleri, davranışları ve duygusal yapıları ile tercih edilebilir bir evcil hayvan türüdür. Bu duygusal canlılar bir anda evinizin neşesi olur ve bir anda yaşam enerjinizi yükseltirler. Oldukça sosyal ve heyecanlı canlılar olan muhabbet kuşlarının evcilleştirilmesi süreci hem ona hem de size birçok şey öğreterek, hayatınıza neşe ve değer katar. Bugün binlerce muhabbet kuşu sahibinin, bu kuşlara yönelik olarak sorduğu çokça soru vardır. Bu soruları sizler için yanıtlayacağız. Bunlardan birisi de muhabbet kuşunun sahibini tanıyıp tanımadığıdır.

Sizinle Bütünleşirler

muhabbet-kuslarinin-duygusalligi.jpg

Muhabbet kuşları yaşayacakları eve girdikleri ilk andan itibaren her şeyi tanımaya çalışırlar. Bu nedenle aslında önce her şeyden korkarlar ve zamanla alışıp onları tanımaya başlarlar. Benzer şekilde sahibinden de ilk aşamada korkabilen muhabbet kuşları, ona ilgi gösterildiği takdirde kısa sürede sahibine alışır. Onu zamanla sesiyle tanır. Öyle ki yan odadan gelen ayak sesinize göre bile sizi ayırt edebilir.

Bağlılıkları Çok Güçlüdür

Muhabbet kuşları ile ilgili olarak sorulan bir soru da muhabbet kuşu sahibini kıskanır mı olmaktadır. Bu sorunun yanıtı da evet olacak. Çünkü muhabbet kuşları duygusal bağ kurdukları sahipleri onların dışında birileri ile ilgilendiğinde hele de yetişkin yaşlarına gelmişlerse agresif tavırlar sergileyebilirler. Bu da onların kıskançlığının göstergesidir.

muhabbet-kusunun-sahibine-sevgisi.jpg

Kalp Bağı Kurabilirler

Muhabbet kuşlarının, sahipleri onları uzun süre yalnız bıraktığında, bir başkasına emanet ettiğinde veya terk ettiğinde depresyona girdikleri sıkça karşılaşılan durumlardır. Bu da muhabbet kuşu sahibine aşık olur mu sorusunun yanıtıdır. Muhabbet kuşunuz ile geçirdiğiniz beraberlikler onun için çok değerlidir ve sizinle vakit geçirmekten keyif alırlar. Öyle ki odalarında siz yokken uyumak bile onlar için zorlaşabilir.

Belli Ederler

Peki muhabbet kuşu sahibini nasıl sever diye soracak olursanız bunu da size duyduğu güven seviyesinden anlayabilirsiniz. Muhabbet kuşları güvensiz ve ürkek canlılardır, eğer sizin elinizden yemek yiyorsa serbest kaldığı zamanlarda başınıza ve omzunuza konuyor, hatta orada uyuyorsa size sevgisini fazlası ile gösteriyor demektir.

duygusal-muhabbet-kuslari.jpg

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ