showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Tüylerinin Parlak Olması İçin Ne Yemeli?

Bir muhabbet kuşu besliyorsanız yapacağınız şeylerin ya da sorumluluklarınızın çok çok az olduğunu düşünenlerdenseniz size vereceğimiz bilgilerden sonra oldukça şaşıracaksınız. Bir kuş beslemek demek, farkındayız ki kedi, köpek gibi evcil, insan dostu olan ve günlük ihtiyaçları olan hayvanlar kadar fazla beklentisi olan bir hayvan değildir. Ama onlar da bakım ve özen isterler. Eğer öylesine bir muhabbet kuşu beslemiyorum; sağlıklı olsun, bakımlı ve biraz da gösterişli olsun diyorsanız yazımızda kuşunuz ve sizin oldukça işinize yarayacak pratik ve yararlı bilgiler vereceğiz. Asıl üzerinde duracağımız konu muhabbet kuşu tüyleri nasıl daha sağlıklı ve parlak görünür olacak ve kuşunuzun tüylerinin ve bedeninin sağlığı için son derece yararlı bilgiler bulacaksınız.

Muhabbet-Kusu-tuyleri.jpg

Muhabbet kuşları gerekli sağlık tedbirleri alındığında sizi çok uğraştırmayacak küçük hayvanlardır. Eğer bir de omzunuza, elinize alıştırmışsanız bu kadar zahmetsiz olmalarına karşın en iyi dostunuz olabilirler. Bizler onlara bu denli yakın olmak isterken de tüylerinin güzel görünmelerini iç sağlıklarının bir yansıması olarak gördüğümüzden oldukça detaylı inceleriz. Bu durumun çözümü olarak belki birçok yol da denemişizdir. Fakat denemek isteyeceğinizi düşündüğümüz belki de daha önce duymadığınız birkaç pratik yolu sizlere aktaracağız.

B Vitamini En Önemli Etkenlerden Biri

Muhabbet kuşlarını besleyen ve profesyonel olarak tüm bakımlarını yerine getirmeye çalışanların ilk başvurdukları şeylerden birisi B vitamini kompleksi besinlerdir. B vitamini kuşların vücutlarındaki tüylerin sağlıklı gelişimine elverişli bir zemin hazırlıyor. B vitamini nasıl sağlanabilir derseniz, bira mayası ve eksojen katkılarla sağlanabiliyor. Bunlar da ilaçlar ve değişik nurasyonlarla temin etmeniz mümkün hale geliyor diyebiliriz.

Elma Sirkesi

Muhabbet kuşuna ne yedirilir noktasında imdadınıza elma sirkesi yetişiyor. Muhabbet kuşunuzun suyuna damlatacağınız birkaç damla elma sirkesi probiyotik özelliği sayesinde kuşunuzun tüylerinin parlaklığını oldukça belirgin bir şekilde artırıyor. Bunun yanı sıra sprey olarak kullanabileceğiniz bir kap içine su doldurup yine birkaç damla elma sirkesi damlatıp kuşunuzun tüylerine doğrudan spreylerseniz, faydası olduğunu göreceksiniz.

Havuç

Rendelenmiş havuç tahmin ettiğiniz üzere kuşlarınızın yemesini sağladığınız takdirde oldukça etkili ve doğal bir formül olacaktır. Muhabbet kuşu için yem olarak düşünebileceğiniz, kuşunuzun tüylerini doğal yoldan parlatabilecek bir beslenme diyebiliriz.

muhabbet-kusu-icin-yem.jpg

Yumurta Maması ve Şalgam Tohumu

Belirli aralıklarla vereceğiniz yumurta maması ve şalgam tohumunun da kuşlarınızın tüylerinin gelişimine son derece faydalı olduğunu göreceksiniz.

Bunlar dışında size verebileceğimiz tedbir amaçlı son bilgi de kuşları dokunmadan sevmeniz olacaktır. Kuşların tüylerinin sağlıklı ve bakımlı kalması için önemli bir nokta olduğunu hatırlatırız.

  • +0
  • -0
  • 0 Derecelendirmeler
0 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
0% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ