showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşunun Yeminin Kaliteli Olduğunu Nereden Anlarız?

Kaliteli Muhabbet Kuşu Yemi

Yem seçimi kuşunuz için oldukça önemlidir zira temel ihtiyaçlardan biridir. Kuşunuzun yaş, cins ve ırkına bağlı olarak yem seçiminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Her yemin içeriği değişmektedir. Yem seçiminizi yemi alacağınız yere danışarak yapabilirsiniz onlar sizin için en uygun olanı vereceklerdir. Kuş yemleri arasında bilinen en iyi markalardan bir kaçı Bonnie, Witte Molen, Vitakraft, Versele Laga, Lora, Quick ve Mavi Boncuk bunlardan bir kaçıdır. Her birinin fiyatı aşağı yukarı aynıdır. Ortalama bir fiyat aralığı vermek gerekirse 4- 10 Türk Lirası arasında fiyatlar değişmektedir.

yem-secimi.jpg

Muhabbet Kuşlarına Yemler/ Muhabbet Kuşu İçin En İyi Yem

Yukarıda da daha önceden belirttiğimiz markalar üzerinden gitmek gerekirse Bonnie bir kuşun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve kalsiyum ihtiyacını karşılar ve bağışıklığını arttırır. Bu yemin içerisinde birçok hayvansal ve bitkisel yağ bulunmaktadır. Fiyat olarak 5 ila 8 Türk Lirası arasında değişen bir fiyata sahiptir. En çok tercih edilen mamalar arasında hem kalite hem fiyat açısından en üst sırada yer almaktadır. Sıradaki yem olan Witte Molen içerisinde barındırdığı yulaf, buğday ve benzeri tohumlar sayesinde kuşunuzun vitamin ihtiyacını karşılar ve her tür muhabbet kuşu için uygun bir yemdir.

kusun-ihtiyaci-olan-vitamin.jpg

Kuşlarda Yem Seçimi

Vitakraft bir diğer yemimizdir. Öncelikle bu yemin iki farklı çeşidi bulunmaktadır biri yavrular için iken diğeri de yetişken kuşlar içindir. Yemin zengin içeriği sayesinde kuşların hem kalsiyum, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılar. Versele Laga tahıl ağırlıklı bir yemdir ve genellikle yetişkinler için kullanılan bir yem çeşididir. Lora ve Quick muhabbet kuşu yemleri en az cep yakan kuş yemlerinden biridir. Yulaf ve benzeri tohumlardan oluşan bir yemdir. Mavi Boncuk muhabbet kuşu yemi diğer yemler gibi yetişkinler için uygun olan bir yemdir ve içeriği yulaf ve tahıl ürünlerinden oluşmaktadır. Eğer bu yemler arasından hangisini tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız veya karar veremiyorsanız gittiğiniz pet shop taki görevlinin önerdiği yemi almanızı tavsiye ederiz. Kuşunuz için en iyisini onlar daha iyi bilirler.

muhabbet-kus-yemi.jpg

  • +3
  • -0
  • 3 Derecelendirmeler
3 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ