showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Pakistan (Patagonya) Muhabbet Kuşu

Bir muhabbet kuşu türünün birçok çeşidi dünya üzerinde mevcuttur. Yetiştikleri bölgeye ve tüylerinin renklerine göre değişik isimler almaktadırlar. Bu türlerden bazıları; sürekli olarak aşina olduğumuz yeşil muhabbet kuşları, Jumbo muhabbet kuşu, Albino muhabbet kuşu ve başlığımızda da yer aldığı üzere Pakistan muhabbet kuşu. Burada yazdıklarımız sınırlı sayıda muhabbet kuşu türüdür bunu çoğaltmak mümkündür. Başlığımızda yer alan Pakistan muhabbet kuşu hakkında ülkemizde çok fazla bilgi bulunmaktadır. Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu kapsamlı bir bilgi kaynağı oluşturma çabası içerisinde sizlere sunuyoruz. Başlangıç olarak neredeyse hepimizin aklına gelen Pakistan muhabbet kuşu özellikleri nelerdir, olacaktır. Sorumuzun cevabı için bir alt başlığa geçiyoruz.

Ülkemizde Çok Az Bilinen Pakistan Muhabbet Kuşunun Özellikleri

pakistan-kusu-ozellikleri.jpg

Yapılan araştırmalar neticesinde bir yeşil renkli muhabbet kuşu kadar bilgiye sahip olmadığımız; ama değişik bir muhabbet kuşu türü olarak karşımıza çıkan Pakistan muhabbet kuşu, normal muhabbet kuşu türlerine nazaran daha ufak bir boya sahip ve neredeyse bir serçe kadar. Ülkemizde üretiminin yapılmadığı belirtilmekle birlikte kaçak yollardan ülke sınırları içerisinde satışa sunulmakta olduğu ulaştığımız bilgiler arasında. Birçok canlıya ev sahipliği yapan ülkemizde, ülke genelinde böyle bir genelleme yapmanın olanaksız olması düşünüldüğünde kapsamlı bir araştırma sonucunda bu kuş türünün ülkemizde yetiştirilip yetiştirilemeyeceği görülebilir.

pakistan-kusu-turu

Yetiştirilme olanakları konusu dışına çıkacak olursak aklımıza gelen bir diğer soru da acaba Patagonya muhabbet kuşunun bakımı nasıl, olduğudur. Ayrı bir tür olmakla birlikte bakımı konusunda bir farklılığa gitmeden normal bir muhabbet kuşu ile ilgilenir gibi ilgilenmek en doğru olanı. Burada normal ilgiden kastımız muhabbet kuşumuzun bizden beklediği ilgi ve özendir. İnternet üzerinde bu muhabbet kuşlarının asi ve ömürlerinin kısa olduğu konusunda birtakım söylentiler dolaşmaktadır. Ama bu söylentilere kulak asmadan ve dikkatli ve özenli bir eğitimle normal bir muhabbet kuşundan beklediğimiz davranışları sergileyen, Pakistan muhabbet kuşlarının bulunduğu birçok yetiştirici tarafından ortak nokta olarak gösterilmektedir. Farklı bir tür olarak lanse edilen kuşumuzun fiyatı ne kadar acaba?

Pakistan Muhabbet Kuşu Sahibi Olmak Cebimizi Yakar Mı?

pakistan-kusu-ucreti.jpg

Birçok muhabbet kuşu türünün pet shoplarda satışa sunulup sahiplerini belli bir ücret karşılığı beklediğini görebiliriz. Patagonya muhabbet kuşu fiyatları diyerek yapmış olduğumuz araştırma neticesinde net bir fiyata ulaşamamakla birlikte Pakistan’dan ucuz fiyatlara bu kuş türünün tedarik edilebildiği belirtilmiştir. En ayrıntılı bilgilere ulaşabilmek için işinde uzman olan bir satıcıya ya da ilgiliye danışmakta fayda görmekteyiz.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ