showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Petshop Muhabbet Kuşu

Evde beslemesi en kolay hayvan olan ve insanı eğlendiren muhabbet kuşlarını pet shoplardan alabilirsiniz. Muhabbet kuşu oldukça uygun fiyatlarda pet shoplarda bulunmaktadır.

Bakımı yapılan ve cinsi, cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz size neler yapacağınızı ve ona alabileceğiniz birçok oyuncak pet shoplarda bulunmaktadır. Ayrıca yavru muhabbet kuşu pet shopta güzelce bakılır ve alıcısını bekler. Muhabbet kuşları evcil hayvan olarak en çok tercih edilenler arasındadır.

Fiyatları da oldukça uygundur. Pet shoplarda bulunan muhabbet kuşları iyi bakımlıdır ve fiyatları 70 ile 90 arasında değişmektedir. Yavru muhabbet kuşu fiyatları pet shop dükkanlarında ortalama 75 liradır.

Bu fiyattaki değişimler muhabbet kuşlarının cinsine veya verilen kafes şekline göre değişmektedir. Muhabbet kuşları kafesle birlikte satılır ve büyük kafes isteyenler daha fazla fiyat ödemektedir. Muhabbet kuşu fiyatları pet shop 2017 yılında da herhangi bir artış göstermemiştir. Yıllardır aynı fiyata satılan muhabbet kuşları evcil hayvan olarak konuşabildiği için tercih edilmektedir.

Muhabbet Kuşları Hakkında Kısa Bilgiler

Muhabbet kuşları insan sesini taklit etmesi hatta bir süre sonra insanlara cevap vermesiyle tanınan kuş türüdür. Yabani ortamda da yaşayabildiği gibi ev ortamında da oldukça rahat yaşayabilmektedir. Muhabbet kuşları papağandan gelmektedir. Papağanın farklı bir türü olan ve papağan kadar olmasa da birçok kelimeyi söylemeyi öğrenen muhabbet kuşlarının memleketi Avustralya’dır.

Bu hem yabani hem evcil olan muhabbet kuşunun rengi de karakterini cere rengi de cinsiyetini belirleme de yardımcı olmaktadır. Bir de üstünde bulunan siyah çizgilerle yaşını hesaplayabilirsiniz. Genellikle yeşil renkli olan muhabbet kuşları mavi renkli de olabiliyor. Ayrıca albino muhabbet kuşları da bulunmaktadır. Bu albino muhabbet kuşlarının tüyleri bembeyazdır. Fakat bu durum çocuklarına geçmez.

Muhabbet kuşları evde kafes içinde yaşar fakat arada sırada serbest kalmaya kanatlarını havalandırmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden ev içinde salmanız uçmasına izin vermeniz gerekmektedir. Ayrıca düzgün verdiğiniz besinlerle 12-13 yıl yaşayabilir. Şimdiye kadar en uzun yaşayan muhabbet kuşu 18 yaşında olan bir muhabbet kuşudur.

Muhabbet kuşları evine ve size alıştıktan sonra sizi taklit etmeye söylediğiniz kelimeleri söylemeye başlayacaktır.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ