showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Show Jumbo Fiyatları

Muhabbet kuşu aralarında en fazla beslenen cins Jumbo fiyatları oldukça uygundur. Jumbo muhabbet kuşlarının fiyatları kafes boyutuna göre değişmektedir. 75 TL ile 100 TL arasında bir fiyatı vardır.

Muhabbet kuşlarının en kolay eğitilebilen cinsi Jumbo muhabbet kuşudur. Jumbo muhabbet kuşlarına aynı zamanda İngiliz ve Hollanda muhabbet kuşu denmektedir. Avustralya’da bulunan bu cins muhabbet kuşunun gövdesi yeşil veya mavi olmaktadır. Kafasının rengi ise sarıdır. Diğer muhabbet kuşlara göre daha iri bir yapıya sahiptir. Kafasında ve gagasına yakın yerlerde oldukça fazla tüy vardır, bu da onun kaba bir görüntüye sahip olmasına neden olmaktadır. Ayrıca kafasının üstünde de oldukça fazla tüy olduğu için adeta saç gibi gözükür.

Jumbo Muhabbet Kuşları Nasıl Eğitilebilir? Yavru Jumbo Muhabbet Kuşları Ne Zaman Eğitilmeye Başlar?

Muhabbet kuşları arasında en kolay eğitim verilen cinstir Jumbo muhabbet kuşu. Show Jumbo yavru muhabbet kuşları da oldukça erken eğitime başlayabilir. Bunun için yavru Jumbo muhabbet kuşu yaşadığı yere alışmalı ve tabi ki uçmaya başlamalıdır. En az 3 aylık olması gereken muhabbet kuşuna daha sonra kelime öğretimine başlanır.

Show Jumbo muhabbet kuşu özellikleri arasında kelime dağarcığının oldukça geniş olması vardır. Jumbo muhabbet kuşları 200 kelimeye kadar öğrenebilir. Sizin söylediklerinizi tekrar eden muhabbet kuşları ilgiyle bakıldığında daha erken konuşmaya başlayacaktır. Muhabbet kuşlarının bu konuşma özelliği onun papağandan gelmesinden kaynaklanmaktadır. İlk görüldüğü zaman zebra küçük papağan olarak adlandırılmış ve bazı yerlerde hala bu isim kullanılmaktadır.

Muhabbet Kuşları Kafesi Nasıl Olmalı?

Muhabbet kuşları vahşi doğaya uygun cinslerdir. Bu yüzden uçmayı çok fazla severler. Evde çok fazla salınmayan muhabbet kuşunun kafesi geniş olmalıdır. Onun sıkılmayacağı belirli oyuncaklar kafese konmalıdır. Bunlar salıncak veya ayna gibi oyuncaklardır. Muhabbet kuşları bunlarla oynayarak saatlerini geçirebilir. Bu yüzden kafesi geniş ve oyuncaklı olmalı.

Kafesini sık sık olmasa bile arada bir ılık suyla silmeniz gerekmektedir. Bu temizleme işlemi bitlenme olasılığını ortadan kaldırır. Kafes temiz olursa herhangi bir sağlık sorunuyla d karşılaşmazsınız.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ahmet dölek dedi ki:

    kuş sevdalısı

BİR YORUM YAZ