showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Show Jumbo Hastalık Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Evde evcil hayvan olarak en fazla tercih edilen ve satın alınan muhabbet kuşu cinsi Show Jumbo muhabbet kuşudur. Beslediğiniz muhabbet kuşunuz hastalanabilir. Muhabbet kuşlarının hastalıkları çok çok önemli hastalıklar değildir.

Jumbo muhabbet kuşlarının yakalandığı hastalıklardan biri de ishaldir. Muhabbet kuşları ishale yakalanabilir bunun nedeni yem dışında farklı sulu bir yiyecek yemeleri olabilir. Muhabbet kuşlarının yaptığı kakanın sulu olmasından ishal olup olmadıkları anlaşılmaktadır.

Jumbo muhabbet kuşlarının bir diğer hastalığı mantardır. Mantar kapan muhabbet kuşu çok fazla kaşınmaya ve hatta tüylerini koparmaya başlar. Bu durumda veterinere götürmeniz gerekmektedir. Mantar ilacını kullanmanız ve kafesini iyice temizlemeniz gerekir. Bir diğer hastalıkları ise bitlenmesidir. Muhabbet kuşu bitlendiğinde de çok fazla kaşınabilir gövdesinin altında siyah bir şeyler görebilirsiniz. Bu durumda bit ilacı kullanmanız ılık suyla kafesini temizlemeniz ve muhabbet kuşunuzu yıkamanız gerekmektedir. Bu şekilde tedavi edebilirsiniz.

Jumbo Muhabbet Kuşları Nasıl Eğitilir? Jumbo Muhabbet Kuşlarının Fiyatı Ne Kadardır?

Muhabbet kuşlarının konuştuğu herkes tarafından bilinmektedir. Yaklaşık 150 kelime kadar öğrenebilen muhabbet kuşlarının en iyi ve en kolay öğrenen cinsi Jumbo muhabbet kuşlarıdır. Bu muhabbet kuşu cinsine eğitim vermek oldukça kolaydır. Size ve ortama alıştıktan sonra tekrar ettiğiniz kelimeleri tekrar etmeye başlar. İlgi gösterdiğiniz muhabbet kuşu her şeyi daha kolay ve daha hızlı bir şekilde öğrenmektedir.

Jumbo muhabbet kuşları diğer kuşlara oranla fiyatı daha düşüktür. 75-100 arasında değişmektedir. Bunun nedeni kafes seçimiyle ilgilidir. Muhabbet kuşunuzu pet shoplardan kolaylıkla alabilirsiniz. Muhabbet kuşları yemlerle beslenmektedir. Fakat vahşi doğadan geldiği için dışarıda da diğer kuşlar gibi beslenerek yaşayabilmektedir.

Muhabbet Kuşlarının Kökeni Nereden Gelmektedir?

Muhabbet kuşları papağandan gelmektedir. Papağan kadar konuşmasa da 150 kelime kadar kelime dağarcığı vardır. İlk olarak Avustralya’da görülen ve vahşi doğada yaşayabilen muhabbet kuşlarının ömrü de yaklaşık 12 yıl kadardır. Muhabbet kuşları vahşi doğada diğer kuşlar gibi solucan avlar veya tohum yemektedir. Toplu halde ve genellikle su birikintilerinin yanında yaşamlarını sürdüren muhabbet kuşları yaklaşık 150 yıldır evcil hayvan olarak evlerde beslenmektedir.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ