showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Show Jumbo

Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Show jumbo muhabbet kuşları, genelde ingiliz yada hollanda adı altında adlandırılır. Normal muhabbet kuşlarına, çok benzerler fakat onlardan irilerdir. Başından kuyruğuna kadar uzanan kısımdaki santim miktarı, normal muhabbet kuşlarında 18 santimken, Show Jumbo muhabbet kuşlarında 24,5 santimdir. Kanatlarındaki tüy yapısında, yaklaşık 7 tane sağlıklı tüy olarak adlandırılır. Kafası daha iri,  göğüs, yani döş dediğimiz kısmı büyük, tüyler daha canlı ve kafasındaki tüyleri daha fazladır. Bebek muhabbet kuşlarında, tam belli olmaz ama büyüdüğü zaman, göz ve gaga tüylerden görünmez hale gelir.

Cinsiyet tahminleri, (cere) dediğimiz gaganın üzerindeki sert kısmın rengiyle alakalı olarak tahmin edilebilir. Dişilerde beyaz ve kahverengi, erkeklerde ise mavi veya koyu mavi (cere) renkleri görülmektedir.

Sağlıkla alakalı olarak, tüylerinin çok fazla olduğundan dolayı,  deri problemlerine çok yatkındırlar. Özellikle, göz ve gaga çevresi tüylerle kaplı olduğu için, muhabbet kuşu sahiplerimiz, genelde gaga ve göz çevresinde olan herhangi bir alerji, dış parazit, veya mantarla alakalı olan hastalıkları göremeyebilirler, fakat bunların hepsinin ilk belirtisi kaşıntıdır. Show jumbo muhabbet kuşlarınızda, iştahsızlık veya kabarma gördüğünüz takdirde hemen müdahale etmelisiniz.

 

  • +3
  • -0
  • 3 Derecelendirmeler
3 DerecelendirmelerX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ