showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Spangle Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları, papağan türünden gelen ve çeşitli renklere sahip mutasyon kuşlardır. Muhabbet kuşları, kendi içinde çok sayıda renk ve fiziksel özelliklere sahip farklı çeşitleri ile bilinir. Bu türlerin bazılarının tüylerindeki çizgiler, bazılarının tüy yapıları, bazılarının gagaları ve kafa şekilleri belirleyici olmakta ve türler arasında farkları ortaya koymaktadır. Bu türlerden bir tanesi de oldukça sempatik bir tipi olan Spangle Muhabbet Kuşu’dur.

Özellikleri

Temel olarak spangle muhabbet kuşları vücutlarındaki renkler ile ve bu renklerin oranı ile birbirlerinden ayrılırlar. Pullu Muhabbet Kuşu ile de bilinen Spangle türü, diğer tüm türlerden çok farklı bir renk dağılımına sahiptir. Fiziksel ölçütleri diğer muhabbet kuşlarından genel olarak çok farklılık göstermez. Yanaklarında yer alan benekler iki farklı tonda olur. Mavi ve beyaz olan bu benekleri ile tanınırlar. Kuyrukları diğer muhabbet kuşlarına göre daha uzundur. Erkeklerinde cere rengi mavidir ve bu yönden de cinsiyetleri kolaylıkla anlaşılır. Hem yeşil hem de mavi seri olarak baskın özelliğe sahiptirler ve ayakları daha koyu renktedir.

Muhabbet kuşu türü olarak çok talep gören spangle petshop ve çeşitli muhabbet kuşu pazarlarında satılmaktadır ve bu yerlere gidildiğinde türün çok fazla çeşidi olduğu da görülebilmektedir. Başlarından kuyruklarına kadar düz desenleri vardır. Gerdanlarında yer alan benekler simetrik olarak iki tanedir; ancak ilerleyen yaşlarda büyüyen kafa yapısı ile benekler farklı şekillere bürünebilir.

Bahsettiğimiz üzere oldukça özel bir muhabbet kuşu türü olan Spangle, güzel görüntüsünün yanında kolay eğitilebilen bir türdür. Kolay konuşurlar ve kısa sürede sosyalleşmeye başlarlar. Hiç güçlük çekmeden dostluğunu kazanabileceğiniz Spangle türü muhabbet kuşunuzu pet shoplardan veya muhabbet kuşu pazarlarından alabilirsiniz.

Genel olarak spangle muhabbet kuşu fiyatları 60 TL ile 100 TL arasında farklılık göstermektedir. Fiyat farkı ise temel olarak kuşun dış görünüşündeki spesifik özelliklerinden, cinsiyetinden, yaşından ve sağlık durumundan kaynaklanmaktadır. Hassas canlılar olan muhabbet kuşları, yapıları çabuk bozulabilen ve psikolojik olarak her olaydan etkilenen canlılardır. Bu nedenle, almış olduğunuz bi muhabbet kuşuna mutlu bir yuva sağlamanız onun için yapabileceğiniz en büyük iyilik olacaktır.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ