showjumbo
Show Jumbo Türkiye, Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Yavru Muhabbet Kuşuna Uçma Eğitimi Nasıl Verilir?

Muhabbet kuşları evde bakmak için çok tercih edilen kuş çeşitlerinden bir tanesidir. Muhabbet kuşları sevimlilikler, konuşabilme yeteneğinin olması gibi özellikleri sayesinde çok sevilen bir kuş türüdür.

Muhabbet kuşları sahibine daha çok alışması için yavru iken alınması daha doğrudur. Yavru muhabbet kuşlarına eğitim vererek sizlere daha çok alışmasını, elinize, vücudunuza konmasına, konuşmasına, sizinle diyalog kurmasını öğretebilirsiniz.

muhabbet-kuslarina-ucma-egitimi-nasil-verilir.jpg

Yavru muhabbet kuşu bakmaya karar verdi iseniz kuşunuzun bakımına ve beslenmesine önem vermeniz gerekir. Yavru muhabbet kuşlarını almadan önce kafesini hazırlamanız gerekir. Yem kaplarını, suluğunu, tüneklerini uygun yerlere koymanız gerekir. Kafesin gün ışığını alan hava sıcaklığının sabit olduğu değişiklik göstermediği ortamda durmalıdır.

Yavru Muhabbet Kuşları Nasıl Uçmayı Öğrenir?

Yavru muhabbet kuşu doğum gününden itibaren beş gün içerisinde gözleri kapalı bir şekilde durur ve tüyleri daha tam oluşmamıştır. Beş günden sonra yavrunun ağırlığı artmaya başlar. Bir hafta içerisinde tüyleri yavaş yavaş belirginleşmeye başlar ve başını dik tutmaya başlar. Başını dik tutmaya başladıktan sonra sıçrama hareketlerini yapamaya çalışır.

On günlük olduğundan itibaren tüyleri büyümeye başlar, gözlerini açmaya başlar ve oturmaya çalışır.

yavru-muhabbet-kusuna-ucmayi-ogretmek.jpg

On beş günlük olduktan sonra yavru muhabbet kuşunun ince olan tüyleri tamamlanmış olur. Ağırlığı yaklaşık olarak 25 grama kadar ulaşır. 20 günlük olduğunda tüyleri tamamlanır; fakat kafesten çıkmaya hazır değildir.

Yavrular bir aylık olduğu zaman gelişimi çoğunlukla tamamlanmış olur ve yuvadan çıkmaya hazır hale gelir.

Yavru Muhabbet Kuşu Ne Zaman Uçar?

Muhabbet kuşunuz kafesden çıkmaya başladıktan sonra size daha fazla alışmaya başlayacaktır. Yavru muhabbet kuşları genellikle kanat çırpma hareketleri yaparlar. Yavru muhabbet kuşları kanat çırptıkça kanatları güçlenecektir.

Kanatları güçlenen yavru muhabbet kuşlar, yavaş yavaş uçmayı deneyecektir. Bu denemeler zamanla olumlu cevap verecektir. Uçmayı deneye deneye kuşunuz uçmayı öğrenecektir.

Uçmayı öğrenen yavru muhabbet kuşlarınızı arada kafesden çıkararak uçmasını sağlamanız, kuşunuzuz uçmayı iyi bir şekilde öğrenmesini ve kanatlarını güçlendirmesini sağlayacaktır.

yavru-muhabbet-kuslarina-ucmak-nasil-ogretilir.jpg

Muhabbet kuşları bir evin neşesidir. Onlarla yeteri kadar ilgilenerek bakımını yaparak bizi mutlu eden bu hayvanların mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

  • +1
  • -0
  • 1 değerlendirme
1 değerlendirmeX
Mükemmel! Çok Kötü!
100% 0%
showjumbo
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ